GONAL-f

Klasa terapeutyczna: Kobieta rozrodczego agenta

Używa Dla Gonal-F

Farmakologiczna Klasa: Ludzki hormon folikulotropowy

Folitropina alfa jest stosowana jako lek płodności opracowanie jaj u kobiet, które nie były w stanie ciąży z powodu problemów w owulacji. Ponadto, wiele kobiet, które chcą zajść w ciążę, będzie stosować ten lek, podczas gdy uczestniczących w programie płodności (wspomaganego rozrodu [ART]), który wykorzystuje procedur, takich jak zapłodnienie in vitro (IVF) lub transferu zarodków (ET). Folitropina alfa może być stosowany z innymi lekami stosowanymi w tych celach.

Folitropina alfa jest również stosowany jako lek płodności, aby pomóc mężczyznom z małą liczbą plemników produkować więcej plemników. Leczenie ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej powinny pochodzić przed leczeniem folitropina alfa. To wstępne traktowanie podwyższa ilość testosteronu w prawidłowym poziomie. Leczenie za pomocą ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej należy kontynuować tak długo, jak folitropina alfa jest używany.

Niektórzy pacjenci mogą być leczeni inny hormon uwalniający gonadotropiny agonisty (GnRHa) przed rozpoczęciem leczenia folitropina alfa. GnRHa zmniejsza ilość FSH uwalniana z gruczołu przysadkowego. Odbywa się to tak, że lekarz może zastąpić ich FSH z folitropiną alfa w odpowiednich ilościach każdego dnia, aby osiągnąć płodności.

Lek ten jest dostępny wyłącznie na receptę lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. W tym medycynie, należy wziąć pod uwagę

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał niezwykły lub reakcję alergiczną na lek lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem Gonal-F

Brak odpowiednich badań u kobiet przy określaniu zagrożenia dla niemowląt przy użyciu tego leku w okresie karmienia piersią. Zważyć potencjalne korzyści i potencjalnego ryzyka przed zastosowaniem tego leku w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Powiadom lekarza prowadzącego, jeśli pacjent przyjmuje jakiekolwiek inne receptę lub bez recepty (over-the-counter [OTC]) leku.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych, może wpływać na stosowanie leku. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają folitropina alfa. To nie może być specyficzny dla Gonal-F. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Aby za pomocą folitropinę alfa jako bezpieczne i niezawodne, jak to możliwe, należy zrozumieć, w jaki sposób i kiedy należy stosować ten lek i można oczekiwać, jakie efekty. Papier z informacją dla pacjenta będzie wam dane z wypełnioną receptę i zapewni wiele szczegółów dotyczących korzystania z folitropina alfa. Przeczytaj ten dokument uważnie i poprosić pracownika służby zdrowia o dodatkowe informacje lub wyjaśnienia.

Czasami folitropina alfa może być podawany we wstrzyknięciach w domu. Jeśli używasz tego leku w domu

Należy poinformować lekarza w przypadku korzystania z ostatnią dawkę folitropiny alfa. Folitropina alfa wymaga często, że inny hormon zwany ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (hCG) można podawać w pojedynczej dawce dzień po podaniu ostatniej dawki folitropiny alfa jest podana. Lekarz daje leku lub zorganizować, aby uzyskać tego leku w odpowiednim czasie.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

Skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania instrukcji.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt często, aby upewnić się, że lek działa prawidłowo i sprawdzić niepożądanych efektów. Lekarz prawdopodobnie będą chcieli podążać rozwijające się jaja wewnątrz jajników wykonując badanie USG i hormonów w krwiobiegu pomiaru. Po już otrzymywać folitropinę alfa, twój postęp wciąż muszą być sprawdzone przez okres co najmniej 2 tygodni.

Jeśli lekarz poprosił Cię do zapisywania swoich podstawne temperatury ciała (BBTs) dziennie, upewnij się, że to każdego dnia robić. Korzystanie rekord BBT lub innej metody, lekarz pomoże Ci zdecydować, kiedy jesteś najbardziej płodna a kiedy występuje owulacja. Istotne jest to, że stosunki płciowe odbywają się mniej więcej w czasie, gdy są najbardziej płodne, aby dać Ci największe szanse na zajście w ciążę. Postępuj zgodnie z wskazówkami lekarza ostrożnie.

Jeśli ból brzucha występuje z wykorzystaniem folitropina alfa, należy przerwać leczenie i natychmiast zgłosić problem do lekarza. Nie otrzymują zastrzyk ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (hCG) i unikać stosunków seksualnych.

Ten lek może powodować, że niektórzy ludzie stają się zawroty głowy. Jeśli wystąpi ten efekt uboczny, nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać maszyn, czy cokolwiek innego, co mogłoby być niebezpieczne, jeśli nie są świadomi, gdy używasz folitropinę alfa i przez 24 godzin po zaprzestaniu korzystania z niej.

Prawidłowe użycie folitropina alfa

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Przerwać przyjmowanie tego leku i uzyskać pomoc w nagłych wypadkach natychmiast, jeśli którykolwiek z poniższych objawów występuje

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Po zatrzymaniu zastosowaniem leku, może nadal produkować pewne skutki uboczne, które wymagają uwagi. W tym okresie czasu, skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli zauważy następujące objawy niepożądane

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Dostępne tylko Rx Recepty

Środki ostrożności podczas używania Gonal-F

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Pęcherzyk Stymulowanie urofolitropina, Menopur, hormon folikulotropowy, Follistim, menotropins, Gonal-f RFF

Indukcja owulacji Clomid, klomifenu, HCG, Pregnyl, gonadotropiny kosmówkowej (hCG), Ovidrel, Novarel, Menopur

Hipogonadyzmu, Mężczyzna testosteron, AndroGel®, Axiron, HCG, Depo-Testosteron, Testim, Androderm, Pregnyl

Gonal-F Side Effects

Gonal-F (hormon folikulotropowy)