guanfacynę (droga pokarmowa) właściwego stosowania

Dawkowanie

Nieodebrane Dawka

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej, nie bierz go częściej, a nie przyjmować go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione.

Lek ten powinien pochodzić z informacjami pacjenta wkładki. Przeczytać i postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami starannie. Zapytaj swojego lekarza, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Jeśli używasz tego leku na nadciśnienie

Tabletkę należy połknąć w przedłużonym uwalnianiu w całości, popijając wodą, mlekiem lub innymi płynami. Nie należy kruszyć, łamać lub żuć.

Nie należy przyjmować tabletki o przedłużonym uwalnianiu z wysokimi posiłków tłuszczowych.

Przechowywanie

Nie jeść grejpfrutów ani pić soku grejpfrutowego podczas stosowania tego leku. Grejpfrutów i soku grejpfrutowego może zmienić ilość leku, która jest wchłaniana przez organizm.

Dawka leku będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tego leku. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Jeśli brakowało biorąc guanfacyny tabletki o przedłużonym uwalnianiu przez 2 lub więcej dni z rzędu, skontaktować się z lekarzem. Jeśli twoje ciało nagle idzie bez tego leku, mogą wystąpić pewne niepożądane efekty. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tego produktu, skontaktuj się z lekarzem.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Trzymać z dala od dzieci.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Zapytaj lekarza prowadzącego, jak powinien dysponować każdy lek nie wykorzystać.