Higieny żywności i fakty

Ludzie, zwierzęta i żywność są głównymi nosicielami zarazków do domu. Raz, zarazki mogą dostać się wszędzie.

Uzyskaj wskazówki do czyszczenia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków od w domu

Dowiedz się, gdzie zarazki czają się w domu. To sprawia, że ​​niewygodne czytania i może poprosi chce wiedzieć więcej o zapobieganiu zarazki rozprzestrzenianiu się.

Większość ludzi myśli o toalety jako najbardziej zanieczyszczonej części domu, ale w rzeczywistości zlewozmywak zazwyczaj zawiera 100.000 razy więcej zarazków niż łazience lub toalecie.

Zlewozmywak nędza

Podczas spłukiwania, zarazki z muszli klozetowej mogą podróżować tak daleko, jak sześć stóp, lądując na podłodze, umywalka i szczoteczkę. Badanie wykazało, że znaczne ilości drobnoustrojów unosić się w łazience, przez co najmniej dwie godziny po każdym spłukaniu. Zawsze umieścić pokrywę toalety zanim spłukiwania.

Zużyta kuchnia gąbki mogą zawierać tysiące bakterii na cal kwadratowy, w tym E. coli i salmonelli. Wilgotne mikro-szczeliny gąbki są pułapką dla zarazków i są trudne do wyleczenia. gąbki regularnie wymieniać.

Przeciętny kuchnia pokładowa krojenia ma około 200% więcej na nim bakterie kałowe niż przeciętny sedes. Higiena eksperci radzą, aby używać oddzielnych desek do krojenia dla czerwonego mięsa, drobiu, ryb i warzyw.

Ręce są największe Rozrzutnik zarazków w domu. Badania pokazują, że mycie rąk zmniejsza przekazywanie biegunki i przeziębienia, a także ukierunkowanych dezynfekcji w miejscach krytycznych ogranicza rozprzestrzenianie się infekcji w domu. Częste mycie rąk w ciągu dnia z gorącą wodą i mydłem, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków. Umyj je za każdym razem, gdy byli w toalecie, oraz przed i po przygotowywania posiłków.

Podczas gdy niektóre bakterie wywołują choroby, nie wszystkie bakterie są szkodliwe. Są one podstawą łańcucha pokarmowego, która karmi całe życie na ziemi, a my nie przetrwa bez nich.

Bakterie mogą rosnąć i dzielić się co 20 minut. Jedna bakteria może się rozmnażać na ponad osiem milionów komórek w czasie krótszym niż 24 godziny.

Nie zapomnij szczoteczki

Dywany są największym rezerwuarem kurzu w domu. Zawierają one komórki włosów i skóry, resztek jedzenia, brud i owady. W domu z desek Uważa się, że jedną dziesiątą prochu jednym z ściany do ściany wykładzin.

Największe ryzyko zakażenia w łazience pochodzi z powierzchniami, które są często dotykane przez ręce, w tym toalety spłukiwania uchwytem i siedzenia, krany i klamki.

Odzież, ręczniki i pościel mogą przenosić zarazki. Mycia silnie zabrudzone w wysokiej temperaturze zmniejsza się ryzyko infekcji. Po pracy brudy umyć ręce.

Ponad 50% z surowego kurczaka zawiera bakterie Campylobacter, które powoduje więcej chorób niż salmonelli w Wielkiej Brytanii. Gotowanie kurczaka, aż osiągnie temperaturę 70 ° C (158F) mogą przyczynić się do zapewnienia, że ​​jest to bezpieczne do jedzenia. Można sprawdzić temperaturę żywności z termometrem spożywczym.

Campylobacter prowadzi się o około połowę wszystkich psów i kotów, a mogą powodować zatrucie pokarmowe u ludzi. Bakterie są przekazywane kiedy udarem swoimi zwierzętami. po wejściu w kontakt ze zwierzętami Zawsze myj ręce.

Gąbka siedliskiem

W sypialni jest doskonałą pożywką dla roztoczy, które żywią się martwą skórę. Przeciętny człowiek rzuca do 10g (0,35 uncji) martwej skóry w tygodniu i do 18kg (40lb) w ich życiu.

Około 40% przypadków zatruć pokarmowych dochodzi w domu, jak wynika z ogólnoeuropejskiego badania przeprowadzonego przez Światową Organizację Zdrowia w 2003 roku.

Wymaz z torebką pokazał do 10.000 bakterii na cal kwadratowy. Jedna trzecia toreb pozytywny wynik kałowych bakterii. Torby stykać się z kilku bardzo brudnych miejscach, w tym transportu publicznego, publicznych toalet, a podłogi restauracja i bar.

Nasze buty zebrać wszystkie rodzaje brudu, gdy jesteśmy na zewnątrz, w tym odchodów zwierzęcych. Kiedy chodzić w nich w domu, te zarazki się obficie rozprzestrzeniać się, rozliczanie się do dywanów i zwiększa ryzyko infekcji. Eksperci zalecają higieny biorąc swoje buty przed chodzić po domu.

Umieszczenie gorące jedzenie w lodówce może prowadzić do nierównomiernego chłodzenia, co może powodować zatrucia pokarmowe. Może to zająć dużo czasu, aby temperatura w środku żywności spadać, co stwarza idealne warunki dla bakterii pomnożyć.

28/11 /

28/11 /

Deska do krojenia

Jak dobrze higieny domu może pomóc zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych, takich jak MRSA, E. coli i Clostridium difficile

Jak zapobiegać zatruciom pokarmowym w domu, w tym E. coli, doradztwem w zakresie bezpieczeństwa żywności i utrzymanie w ryzach zarazki

Mycie rąk

dobre bakterie

bakterie kolonii

dywan świecie

Ostrożnie

Brudne pranie

Zakażone ptaki

Pet zarazy

święto sypialnia

Zatrucie pokarmowe

śmierdzący torebki

zabrudzone podeszwy

cooling-off period

Utrzymać dom w czystości

bezpieczeństwo żywności