Infekcje ucha obróbka przegląd

Pierwszy leczenie zapalenia ucha środkowego skupia się na łagodzeniu bólu. Lekarz oceni także swoje dziecko do jakiegokolwiek ryzyka powikłań.

Jeśli dziecko nie jest lepiej po kilku dniach leczenia w domu, należy skontaktować się z lekarzem. On lub ona może przepisać antybiotyki.

Egzaminy kontynuowanie lekarza są ważne, aby sprawdzić przetrwałego zakażenia, płyn za błoną bębenkową (Media wysiękowe zapalenie ucha środkowego), zakażenia lub powtórzyć. Nawet jeśli dziecko wydaje się dobrze, on lub ona może potrzebować wizytę kontrolną do góry w około 4 tygodni, zwłaszcza jeśli dziecko jest młody.

Lekarz może podać swoje antybiotyki dziecko, ale infekcje ucha często lepiej bez nich. Porozmawiaj o tym z lekarzem. Czy korzystasz antybiotyki zależy od tego jak stare dziecko jest złe i jak infekcja. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz leków.

Jeśli Twoje dziecko ma implanty ślimakowe, lekarz prawdopodobnie będzie przepisać antybiotyki, ponieważ poważne powikłania infekcji ucha, w tym bakteryjne zapalenie opon mózgowych, są bardziej powszechne u dzieci, które mają implanty ślimakowe niż u dzieci, które nie mają implanty ślimakowe.

Jeśli dziecko ma powtórnych infekcji ucha (trzy lub więcej infekcji ucha w okresie 6 miesięcy lub czterech w ciągu 1 roku), można rozważyć leczenie, aby zapobiec infekcjom w przyszłości.

Jedną z opcji, który stosowano wiele w przeszłości jest długotrwałe leczenie doustnymi antybiotykami. Nie ma debaty w środowisku medycznym na temat stosowania antybiotyków w ujęciu długoterminowym, aby zapobiec infekcji ucha. Wielu lekarzy nie chce przepisywać długofalowych antybiotyków, ponieważ nie ma pewności, że naprawdę działa. Ponadto, kiedy antybiotyk stosuje się zbyt często bakterie mogą stać się oporne na antybiotyki.

Mając rurki umieszczone w uszach ma innej opcji leczenia powtarzalne zapalenie ucha.

Płyn za błoną bębenkową po infekcji ucha jest normalne. Oraz większość dzieci, płyn usuwa się w ciągu 3 miesięcy bez leczenia. Jeśli Twoje dziecko ma gromadzeniu się płynu bez infekcji, można spróbować Baczna.