jak stenty są wprowadzane?

Lekarze umieścić stent w tętnicach w ramach procedury zwanej przezskórna interwencja wieńcowa (PCI), znany również jako angioplastyki wieńcowej. Aby umieścić stent, lekarz będzie zrobić mały otwór w naczyniu krwionośnym w pachwinie (udo), ramię lub szyję.

Przez ten otwór, lekarz gwint cienką, elastyczną rurkę zwaną cewnik. Cewnik będzie miał przebicia balonu na jego wierzchołku.

Stent jest umieszczony wokół opróżnionym balonu. Lekarz będzie poruszać końcówkę cewnika do wąskiego odcinka tętnicy lub tętniaka aorty lub miejsca rozrywania.

Na drogach zmniejszyła się o Plaque

Specjalne filmy rentgenowskie zostaną podjęte rury jak to gwintowane pośrednictwem naczynia krwionośnego. Te filmy pomogą ustawić lekarz cewnik.

Dla aorty brzusznej

Lekarz użyje specjalnego barwnika, aby pomóc pokazać wąskie lub zablokowane obszary w tętnicy. On lub ona następnie przenieść cewnika do obszaru i nadmuchać balon.

Jak pompowany balon, popycha płytkę do ściany tętnicy. To rozszerza tętnice i pomaga przywrócić przepływ krwi. W pełni rozszerzony balon rozszerza również stent, spychając go na miejsce w tętnicy.

Balon jest opróżniony i wyciągnął wraz z cewnikiem. Stent pozostaje w tętnicy. W czasie, komórki w swoim rozwoju tętnicy pokrycie siatki stentu. tworzą one wewnętrzną warstwę, która wygląda jak wnętrze normalnego naczynia krwionośnego.

Bardzo wąskie tętnic, lub taki, który jest trudny do osiągnięcia z cewnikiem, może wymagać więcej kroków, aby umieścić stent. Po pierwsze, lekarz może użyć małego balonu do rozszerzenia tętnicy. On lub ona następnie usuwa balon.

Małe balon jest zastąpiony większej balon stent ma zwinięty wokół niego. W tym momencie lekarz może obserwować standardowy proces sprężania płytkę nazębną i umieszczenie stentu.

Lekarze użyć specjalnego urządzenia filtrującego podczas wykonywania PCI i umieszczenie stentu na tętnicach szyjnych. Filtr pomaga utrzymać zakrzepów i luźne kawałki blaszki z podróży do mózgu podczas zabiegu.

Procedura umieścić stent w tętnicy tętniaka jest bardzo podobny do opisanego powyżej. Jednakże, stent stosować do leczenia tętniaka jest inna. Jest wykonany z materiału harmonijkowego, zamiast siatki metalowej, a często jedno lub więcej małe haczyki.

Stent jest rozszerzany, aby pasowały docisnąć do ściany tętnicy. Haki zatrzask do ściany tętnicy, trzymając stentu w miejscu.

Stent tworzy nową wewnętrzną wykładzinę do tej części tętnicy. W czasie, komórki w tętnicy rosną pokrycie tkaniny. tworzą one wewnętrzną warstwę, która wygląda jak wnętrze normalnego naczynia krwionośnego.

Opisuje stent i jak jest on stosowany jako część procedury zwanej przezskórna interwencja wieńcowa lub PCI, zwany angioplastyce. Pokazuje, jak stent znajduje się w sercu stent funkcjonuje i jak.