jak to jest POChP leczyć?

POChP nie ma jeszcze lekarstwa. Jednak zmiany w stylu życia i zabiegi mogą pomóc poczuć się lepiej, pobyt bardziej aktywne i spowolnić postęp choroby.

Cele leczenia POChP m.in.

Aby pomóc w leczeniu, lekarz rodzinny może zalecić, aby zobaczyć pulmonologa. Jest to lekarz, który specjalizuje się w leczeniu chorób płuc.

Zmiany w stylu życia

Rzucenie palenia jest najważniejszym krokiem można zabrać w leczeniu POChP. Porozmawiaj ze swoim lekarzem na temat programów i produktów, które mogą pomóc Ci rzucić palenie.

Leków

Jeśli masz problemy z rzucenia palenia na własną rękę, należy rozważyć dołączenie do grupy wsparcia. Wiele szpitali, pracodawcy i grupy społeczne oferują zajęcia, aby pomóc ludziom rzucić palenie. Zapytaj członków rodziny i przyjaciół, aby Ci pomóc w wysiłkach, aby zamknąć.

Ponadto starają się unikać biernego palenia oraz miejsca z pyłu, oparów lub innych toksycznych substancji, które mogą wdychać.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak rzucić palenie, przejdź do Palenie zagadnień związanych ze zdrowiem i swój artykuł Heart and National Heart, Lung, and Blood Institute “Twój przewodnik do zdrowego serca”. Chociaż środki te koncentrują się na zdrowie serca, zawierają one podstawowe informacje o tym, jak rzucić palenie.

Jeśli pacjent choruje na POChP może masz problemy z jedzenia tyle ze względu na objawy, takie jak duszność i zmęczenie. (Ten problem jest bardziej powszechne z ciężką chorobą).

W rezultacie, może nie uzyskać wszystkich kalorii i składników odżywczych potrzebnych, które mogą pogorszyć objawy i podnieść ryzyko infekcji.

Porozmawiaj z lekarzem o następujących plan odżywiania, który spełni Twoje potrzeby żywieniowe. Lekarz może zalecić jeść mniejsze, częstsze posiłki, odpoczynek przed jedzeniem, a także przyjmowanie witamin i suplementów diety.

Ponadto, porozmawiać z lekarzem o tym, jakie rodzaje działalności są bezpieczne dla Ciebie. Może się okazać, że trudno być aktywne z objawów. Jednak aktywność fizyczna może wzmocnić mięśnie, które pomagają oddychać i poprawić ogólny samopoczucie.

Leki rozszerzające oskrzela rozluźnić mięśnie wokół dróg oddechowych. To pomaga otworzyć się dróg oddechowych i ułatwia oddychanie.

W zależności od ciężkości POChP, lekarz może przepisać leki rozszerzające oskrzela krótko działających lub długo działających. Krótko działające leki rozszerzające oskrzela trwają około 4-6 godzin, i powinien być stosowany tylko w razie potrzeby. Długo działające leki rozszerzające oskrzela trwać około 12 godzin lub więcej i są używane na co dzień.

Większość leków rozszerzających oskrzela są wykonywane przy użyciu urządzenia o nazwie inhalatora. To urządzenie pozwala na lekarstwo, aby przejść bezpośrednio do płuc. Nie wszystkie inhalatory stosowane są w ten sam sposób. Zwrócić się do zespołu opieki zdrowotnej, aby pokazać właściwą drogę do korzystania z inhalatora.

Jeśli POChP jest łagodna, lekarz może przepisać tylko krótko działający wziewny lek rozszerzający oskrzela. W tym przypadku można użyć tylko lek, gdy pojawią się objawy.

Jeśli POChP jest umiarkowana lub ciężka, lekarz może zalecić regularne leczenie krótko- i długo działających leków rozszerzających oskrzela.

Jeśli POChP jest cięższy, lub jeśli objawy wybuchają często, lekarz może przepisać kombinacji leków, która zawiera lek rozszerzający oskrzela i wziewnymi steroidami. Sterydy pomaga zmniejszyć stan zapalny dróg oddechowych.

Na ogół, za pomocą wziewnych steroidów sam nie jest korzystnym leczenia.

Lekarz może poprosić, aby spróbować sterydów wziewnych z rozszerzającym oskrzela na okres próbny od 6 tygodni do 3 miesięcy, aby zobaczyć, czy dodanie steroidu odreagować problemy z oddychaniem.

Grypa (influenza) może spowodować poważne problemy dla ludzi, którzy mają POChP. strzały grypie może zmniejszyć ryzyko zachorowania na grypę. Porozmawiaj z lekarzem o uzyskanie rocznej grypie.

szczepionki

Szczepionka obniża ryzyko pneumokokowe zapalenie płuc (NU-mo-KOK-nu al-Mo-NE-ah) i jej powikłań. Ludzie, którzy mają POChP są na większe ryzyko zapalenia płuc niż ludzie, którzy nie mają na POChP. Porozmawiaj z lekarzem o tym, czy powinien dostać tę szczepionkę.

Rehabilitacja oddechowa (rehabilitacja) jest szerokim programem, który pomaga poprawić samopoczucie ludzi, którzy mają przewlekłe (trwające) problemy z oddychaniem.

Rehab może zawierać program ćwiczeń, szkolenia z zakresu zarządzania choroby i odżywczą i psychologicznej. Celem programu jest pomoc pozostać aktywni i wykonywać swoje codzienne czynności.

Zespół rehabilitacji mogą obejmować lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, terapeutów oddechowych, specjaliści ćwiczeń i dietetyków. Te służby zdrowia będzie stworzenie programu, który spełnia Twoje potrzeby.

Jeśli masz ciężką POChP i niski poziom tlenu we krwi, tlenoterapia może pomóc lepiej oddychać. Do tego zabiegu, dostaniemy tlenu przez zęby nosa lub maski.

Możesz potrzebować dodatkowego tlenu przez cały czas, czy tylko w określonych godzinach. Dla niektórych ludzi, którzy mają ciężką POChP, przy użyciu dodatkowego tlenu przez większość dnia mogą im pomóc

Rehabilitacja pulmonologiczna

Terapia tlenowa

Chirurgia

Operacja może korzystać kilka osób, które mają POChP. Operacja jest zwykle ostatecznością dla ludzi, którzy mają poważne objawy, które nie uległy poprawie od przyjmowania leków.

Chirurdzy dla ludzi, którzy mają POChP, które jest związane głównie z rozedmą płuc obejmują bullectomy (bul-EK-toe-ME) i chirurgii zmniejszenie objętości płuc (LVRS). Przeszczep płuc może być rozwiązaniem dla ludzi, którzy mają bardzo ciężką POChP.

Gdy ściany pęcherzyków są niszczone, zwany większe przestrzenie powietrzne pęcherze (BUL-e) postać. Te przestrzenie powietrzne mogą stać się tak duża, że ​​koliduje to z oddychaniem. W bullectomy, lekarze usunąć jedną lub więcej bardzo duże pęcherze z płuc.

W LVRS chirurdzy usunięcia uszkodzonej tkanki z płuc. Pomaga płuca pracują lepiej. W dobranych chorych LVRS może poprawić oddychanie i jakość życia.

Podczas przeszczepu płuc, twój uszkodzone płuca usunięte i zastąpione zdrowym płucu od zmarłego dawcy.

Przeszczep płuc może poprawić czynność płuc i jakość życia. Jednak przeszczepy płuc mają wiele zagrożeń, takich jak infekcje. Operacja może spowodować śmierć organizm odrzuca przeszczepionego płuca.

Jeśli masz bardzo ciężką POChP, porozmawiaj z lekarzem o tym, czy przeszczep płuc jest opcją. Zapytaj swojego lekarza o korzyściach i zagrożeniach związanych z tego typu zabiegu.

objawy POChP zwykle nasilają się powoli z biegiem czasu. Jednak mogą one pogorszyć nagle. Na przykład, przeziębienie, grypa lub infekcja płuc może spowodować objawy szybko pogarszać. Możesz mieć dużo trudniejszy czas łapania oddechu. Można również mieć ucisk w klatce piersiowej, kaszel więcej, zmiany w kolorze lub kwotę swojego plwociny (plwocina) i gorączkę.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli objawy nasilą się nagle. On lub ona może przepisać antybiotyki w leczeniu infekcji i inne leki, takie jak leki rozszerzające oskrzela i steroidów wziewnych, które pomogą Ci oddychać.

Niektóre ciężkie objawy mogą wymagać leczenia w szpitalu. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do sekcji “Jakie są oznaki i objawy POChP?”

Opisuje jak POChP lub przewlekła obturacyjna choroba płuc, jest postępującą chorobą, która sprawia, że ​​trudno oddychać. Szczegóły objawy POChP. Przedstawia, w jaki sposób działa na choroby płuc. Wyjaśnia, w jaki postęp choroby może być spowolnione.

Ten omawia egzomie Sequencing Project NHLBI użytkownika. Możliwe dzięki ustawie odzyskiwania i reinwestycji amerykańskiej 2009 roku, projekt ten umieszczono sześć nagród w pięciu ośrodków akademickich w celu identyfikacji połączeń genetyczne do chorób serca, płuc i naczyń. Poszczególne badania zajmie krytycznych problemów zdrowotnych, takich jak zawał serca, udar mózgu, POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc), wysoki poziom cholesterolu we krwi, wysokie ciśnienie krwi, otyłość i nadwaga, i innych.

W tym NHLBI Beneficjenta dr Edwin Silverman mówi o badaniu klinicznym o nazwie COPDGene. Badanie to jest zbadanie, czy określone czynniki genetyczne, niektórzy ludzie, którzy palą bardziej narażone na rozwój POChP niż inni.

POChP lub przewlekła obturacyjna choroba płuc, jest chorobą płuc, która powoduje, kaszel, sapanie, duszność i inne objawy. POChP jest główną przyczyną niepełnosprawności i trzecią wiodącą przyczyną zgonów w Stanach Zjednoczonych.

Ponad 10.000 wolontariuszy z całego kraju bierze udział w COPDGene. Wyniki tych badań może doprowadzić do lepszego zrozumienia POChP oraz poprawie jak choroba diagnostyki i leczenia.

zarządzanie Powikłania

Dołącz NHLBI oraz POChP Dowiedz się więcej lepiej oddychać programu ® jak podniesienie świadomości na temat POChP i zachęcić osoby zagrożone w celu omówienia objawów z lekarzem.

Jeśli pacjent choruje na POChP lub przypuszcza, że ​​może być zagrożone, można podjąć kroki, aby ułatwić oddychanie i żyć dłużej i bardziej aktywnego życia. Uzyskaj prosty test oddychania i porozmawiać z lekarzem lub pracownikiem służby zdrowia na temat możliwości leczenia.

NHLBI opracowany krajowy POChP Dowiedz się więcej lepiej oddychać programu ®, aby zwiększyć świadomość POChP. Kampania ma na celu pomóc osobom z POChP i osoby zagrożone dostać wcześnie wykryty, zrozumieć ich możliwości leczenia i żyć lepiej z tą chorobą.

Dowiedz się więcej o najważniejszych wydarzeniach kampanii, działań i zasobów.