jaki jest miażdżyca zdiagnozowana?

Lekarz diagnozowania miażdżycy oparciu o medycznych i rodzinnych historii, fizyczne egzaminu i wyników badań.

Jeśli masz miażdżycy, lekarz podstawowej opieki, takich jak lekarza internisty lub rodzinnego, mogą obsługiwać opiekę. Lekarz może zalecić innych specjalistów opieki zdrowotnej, jeśli potrzebują opieki ekspertów, takich jak

Podczas badania fizykalnego, lekarz może słuchać tętnic za nieprawidłowe whooshing dźwięk zwany BRUIT (Broo-E). Lekarz może usłyszeć BRUIT przy składaniu stetoskop nad tętnicą luka. Bruit może wskazywać na słabe krążenie krwi ze względu na nagromadzenie blaszek.

specjaliści Zaangażowany

Lekarz może również sprawdzić, czy któryś z twoich impulsów (na przykład w nogi lub stopy) są słabe lub nie występują. Słaby lub brak impulsu może być oznaką zablokowanej tętnicy.

Fizyczny egzamin

Lekarz może zalecić jeden lub więcej testów w celu zdiagnozowania miażdżycy. Badania te mogą również pomóc lekarz nauczyć zakres swojej choroby i zaplanować najlepsze leczenie.

Badania krwi sprawdzić poziomy niektórych tłuszczów, cholesterolu, cukru i białek we krwi. Nieprawidłowe poziomy może być znak, że jesteś w grupie ryzyka miażdżycy.

EKG to prosty, bezbolesny test, który wykrywa i rejestruje aktywność elektryczną serca. Badanie pokazuje, jak szybko bije serce, a jego rytm (stacjonarnym lub nieregularne). EKG rejestruje także siłę i taktowanie sygnałów elektrycznych, które przechodzą przez serce.

EKG może wykazywać oznaki uszkodzenia serca spowodowanej chorobą wieńcową. Test może również wykazywać oznaki poprzedniego lub obecnego ataku serca.

Skrzynia x ray robi zdjęcia narządów i struktur wewnątrz klatki piersiowej, takich jak serce, płuca i naczyń krwionośnych. X ray klatki piersiowej może ujawnić objawy niewydolności serca.

Test ten porównuje ciśnienie krwi w kostce z ciśnieniem krwi w ramię, aby zobaczyć, jak krew płynie. Ten test może pomóc zdiagnozować P.A.D.

Badanie echokardiograficzne (ECHO) wykorzystuje fale dźwiękowe do tworzenia ruchomego obrazu serca. Badanie dostarcza informacji o wielkości i kształcie serca i jak dobrze twoi komory serca i zawory pracują.

Echo także w stanie zidentyfikować obszary słaby przepływ krwi do serca, obszary mięśnia sercowego, które nie są umawiającymi się normalnie, a poprzedniego urazu mięśnia sercowego spowodowane przez słaby przepływ krwi.

Tomografia komputerowa (TK) tworzy obrazy generowane komputerowo serca, mózgu i innych części ciała. Badanie może wykazać, twardnienie i zwężanie dużych tętnic.

Jakiś czynnik TK może również pokazać, czy wapnia został zbudowany w ścianach wieńcowych (serca) tętnic. To może być wczesnym objawem choroby niedokrwiennej serca.

Podczas testów warunków skrajnych, ćwiczysz, aby twoja praca serca twarde i pokonać szybko, podczas gdy testy serca są zrobione. Jeśli nie można wykonywać, można podawać lek, aby swoją pracę serca twarde i pokonać szybko.

Kiedy twoje serce ciężko pracuje, potrzebuje więcej krwi i tlenu. Plaque-zwężone tętnice nie dostarczają wystarczającej ilości bogatej w tlen krwi do zaspokojenia potrzeb Twojego serca.

Stress test może wykazać ewentualne objawy choroby niedokrwiennej serca, takimi jak

W ramach niektórych testów warunków skrajnych, zdjęcia są robione z twego serca podczas ćwiczeń i podczas odpoczynku. Te testy warunków skrajnych obrazowania może pokazać, jak dobrze krew płynie w różnych częściach serca. Mogą też pokazać, jak dobrze Twoje serce pompuje krew, kiedy bije.

Angiografia (an-jee-OG-ra-fee) jest testem, który wykorzystuje barwnik oraz specjalne promieni rentgenowskich, aby pokazać wnętrze tętnic. Ten test może wykazać, czy tablica jest blokowanie tętnic i jak ciężka jest blokada.

Cienka, elastyczna rurka nazywa się cewnik wprowadzony do naczynia krwionośnego w ramię, pachwiny (Uda) lub szyi. Barwników, które mogą być widoczne na obrazie rentgenowskiej jest wtryskiwany przez cewnik do tętnic. Patrząc na zdjęciu rentgenowskim, lekarz może zobaczyć przepływ krwi przez tętnic.

Testy diagnostyczne

Inne testy są badane, aby zobaczyć, czy mogą dać lepszy obraz blaszki nagromadzonych w tętnicach. Przykłady takich prób obejmują obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI) i tomografii emisyjnej (PET).

Opisuje jak gromadzenie się płytki nazębnej z czasem powoduje miażdżycy, co może prowadzić do poważnych problemów, w tym zawału serca, udaru mózgu, a nawet śmierci. Pokazuje, jak w miażdżycy, tablica buduje się wewnątrz tętnic, które mogą spowodować atak serca. Wyjaśnia, że ​​głównym sposobem leczenia miażdżycy jest zmiana stylu życia, takie jak po zdrowej diety, rzucenie palenia i aktywności fizycznej.

Komunikat dotyczący dyrektora