krwinka doustna

Jajniki zaczynają produkować mniej estrogenów po menopauzie (zmiana życia). Lek ten został przepisany w celu uzupełnienia mniejszej ilości estrogenu. Estrogeny pomóc złagodzić objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca i pocenie się niezwykłym, dreszcze, omdlenia, lub zawroty głowy. Progestageny pomagają regulować działanie estrogenów.

Estrogeny są przewidziane dla kilku przyczyn

Używa Dla krwinka

Estrogeny mogą także być wykorzystywane w innych warunkach, które ustala lekarz.

Nie ma medycznych dowodów na poparcie przekonania, że ​​stosowanie estrogenów będzie utrzymać pacjenta uczucie młodych, utrzymać skórę miękką, lub opóźnić powstawanie zmarszczek. Ani nie udowodniono, że stosowanie estrogenów w okresie menopauzy będzie złagodzić objawy emocjonalne i nerwowe, chyba że objawy te są spowodowane przez inne objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca czy gorąca.

Estrogeny i progestageny są dostępne tylko na receptę lekarza.

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na leki z tej grupy lub innych leków. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak barwniki do żywności, środki konserwujące lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Wiele leków nie były badane szczególnie u osób starszych. Dlatego też nie może być wiadomo, czy one działają dokładnie tak samo, jak w przypadku młodszych osób dorosłych czy też powodować różne skutki uboczne lub problemy u osób starszych. Nie ma konkretnych informacji porównując stosowanie estrogenów i progestyn w podeszłym wieku z wykorzystania w innych grupach wiekowych.

Estrogeny i progestageny nie są zalecane do stosowania w czasie ciąży lub zaraz po porodzie. Zajścia w ciążę lub utrzymaniem ciąży nie jest prawdopodobne mniej więcej w czasie menopauzy.

Estrogeny i progestageny, przenikają do mleka matki i może zmienić treść lub zmniejszyć ilość mleka matki. Stosowanie tego leku nie jest zalecane u kobiet karmiących piersią.

Przed użyciem krwinka

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z tych leków, szczególnie ważne jest to, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Używanie leków w tej klasie z któregokolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję, aby nie traktować Cię z leków tej klasy lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Stosuje leki w tej klasie każdy z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na stosowanie leków w tej klasie. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Ta sekcja zawiera informacje na temat prawidłowego korzystania z wielu produktów, które zawierają estrogen i kombinację progestynowy jajnika (terapia hormonalna). To nie może być specyficzny dla krwinka. Prosimy o zapoznanie się z nimi ostrożnie.

Estrogeny i progestageny zazwyczaj pochodzą z informacji o pacjencie lub kierunkach. Przeczytaj je przed zastosowaniem tego leku należy uważnie.

Przyjmować tego leku zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie bierz go więcej i nie biorą lub używać go przez dłuższy czas, niż lekarz zamówione. Należy starać się przyjmować lek o tej samej porze każdego dnia, aby zmniejszyć możliwość wystąpienia działań niepożądanych i aby mogła ona działać lepiej.

Dla pacjentów przyjmujących estrogeny i progestageny doustnie

Leki w tej klasie dawki będzie różna dla różnych pacjentów. Postępuj zgodnie z poleceniami lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na etykiecie. Poniższa informacja zawiera tylko średnie dawki tych leków. Jeśli dawka jest różna, nie należy zmieniać, chyba że lekarz zaleci, aby to zrobić.

Ilość leku, który można przyjąć w zależności od wytrzymałości na lek. Również liczba dawek wziąć każdy dzień, czas między dawkami, a długość czasu zażycia leku zależy od problemu medycznego, dla którego używasz leku.

W przypadku pominięcia dawki leku należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Jednakże, jeśli zbliża się pora przyjęcia następnej dawki, należy opuścić pominiętą dawkę i powrócić do zwykłego schematu dawkowania. Nie należy stosować podwójnej dawki.

Trzymać z dala od dzieci.

Przechowuj lek w zamkniętym pojemniku w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła, wilgoci i światła. Chronić przed mrozem.

Nie trzymaj przestarzałego leku lub lek nie jest już potrzebne.

Jest bardzo ważne, aby lekarz sprawdzić swoje postępy w regularnych wizyt, aby upewnić się ten lek nie powoduje niepożądanych efektów. Wizyty te będą zwykle co roku, ale niektórzy lekarze wymagają je częściej.

Nie wiadomo czy stosowanie estrogenu zwiększa ryzyko raka piersi u kobiet. Dlatego bardzo ważne jest, aby regularnie badać piersi wszelkich nietypowych brył lub rozładowania. Zgłaszać wszelkie problemy z lekarzem. Należy również mieć mammografię (zdjęcia rentgenowskie piersi) zrobić, jeśli tak zalecił lekarz. Ponieważ rak piersi wystąpił u mężczyzn przyjmujących estrogeny, regularne piersi self-egzaminów i egzaminów przez lekarza wszelkich nietypowych brył lub wyładowania należy zrobić.

Powiadom lekarza prowadzącego o przyjmowaniu tego leku przed uzyskaniem jakiegokolwiek badania laboratoryjnego, ponieważ niektóre wyniki mogą być naruszone.

Właściwe stosowanie estrogenów i progesteronu (jajnika kombinacji hormonalnej terapii)

Kobiety rzadko mają poważne skutki uboczne biorąc estrogeny zastąpić estrogen. Omów te ewentualne efekty z lekarzem

Przedłużone stosowanie estrogenów odnotowano zwiększenie ryzyka raka endometrium (rak błony śluzowej macicy) u kobiet po menopauzie. Ryzyko to wydaje się zwiększać w dawce i długości wzrost zastosowania. Gdy estrogeny stosowane są w niskich dawkach do mniej niż 1 rok, jest mniejsze ryzyko. Ryzyko jest również zmniejszona, jeśli progestagen (innego hormonu żeńskiego) dodaje się, lub zastępuje część, dawką estrogenów. W przypadku macicy usunięto chirurgicznie (macicę), istnieje ryzyko raka trzonu macicy i nie ma potrzeby, aby wziąć kombinację estrogenu i progestyny.

Nie wiadomo czy stosowanie estrogenu zwiększa ryzyko raka piersi u kobiet. Chociaż niektóre duże badania wskazują na zwiększone ryzyko, że większość badań oraz informacje zebrane do tej pory nie obsługują ten pomysł.

Skonsultuj się z lekarzem natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Skonsultuj się z lekarzem jak najszybciej, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania z krwinka

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria X Nie stosować u kobiet w ciąży

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Objawy po menopauzie estradiol, Premarin Estrace, Prempro, Microgestin Fe 1/20, Climara

Zanikowe zapalenie pochwy estradiol miejscowego, Premarin Estrace, Vagifem, Prempro

Krwinka Side Effects

sprzężone estrogeny / medroksyprogesteronu

Osteoporoza hydrochlorotiazyd, alendronian, Fosamax, estradiol, węglan wapnia, Prolia

Zanikowe zapalenie cewki moczowej estradiol miejscowego, Premarin Estrace, Vagifem, Prempro