kwas foliowy

Nazwa rodzajowa: kwas foliowy (FOE lik AS id); Markami: FA-8, Folacyna-800

Kwas foliowy jest rodzajem witaminy B, która jest zwykle w produktach spożywczych, takich jak suszone fasola, groch, soczewica, pomarańcze, produkty pełnoziarniste, wątroba, szparagi, buraki, brokuły, brukselka i szpinak.

Kwas foliowy pomaga organizmowi produkcji i utrzymania nowych komórek, a także pomaga uniknąć zmian w DNA, które mogą prowadzić do raka.

Jako lek, kwas foliowy jest stosowany w leczeniu niedoboru kwasu foliowego i pewnych typów niedokrwistości (brak czerwonych krwinek) spowodowane niedoborem kwasu foliowego.

Kwas foliowy stosuje się czasami w połączeniu z innymi lekami do leczenia anemii złośliwej. Jednak nie będzie traktował niedoboru witaminy B12 i nie zapobiegnie ewentualnemu uszkodzeniu rdzenia kręgowego. Weź wszystkie swoje leki zgodnie z zaleceniami.

Nie należy stosować tego leku, jeśli kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna na kwas foliowy.

Zanim zastosuje się kwas foliowy, należy poinformować lekarza, jeśli u pacjenta występuje choroba nerek (lub jeśli jesteś na dializę), infekcja, czy jesteś alkoholikiem, lub jeśli masz jakiś rodzaj niedokrwistości, które nie zostały zdiagnozowane przez lekarza i potwierdzone z badań laboratoryjnych.

Porozmawiaj z lekarzem o przyjmowanie kwasu foliowego w okresie ciąży lub podczas karmienia piersią. Kwas foliowy stosuje się czasami w połączeniu z innymi lekami do leczenia anemii złośliwej. Jednak, kwas foliowy nie będzie traktować niedobór witaminy B12 i nie zapobiegnie ewentualnemu uszkodzeniu rdzenia kręgowego. Weź wszystkie swoje leki zgodnie z zaleceniami.

Nie należy stosować tego leku, jeśli kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna na kwas foliowy.

Jeśli którykolwiek z tych innych warunków, może być konieczne dostosowanie dawki lub specjalne testy bezpiecznie korzystać kwas foliowy

niedokrwistość hemolityczna

Niedokrwistość złośliwa

anemię, który nie został zdiagnozowany przez lekarza i potwierdzone testów laboratoryjnych

zakażenie; lub

jeśli jesteś alkoholikiem.

Nie należy oczekiwać kategorii ciąża A. Kwas foliowy FDA być szkodliwe dla nienarodzonego dziecka i twoje potrzeby dawka może nawet wzrosnąć, gdy jesteś w ciąży. Porozmawiaj z lekarzem o przyjmowanie kwasu foliowego w okresie ciąży. Twoje potrzeby dawka może być również inna, jeśli karmi piersią dziecko. Zapytaj swojego lekarza o przyjmowanie kwasu foliowego, jeśli karmi piersią.

Weź kwas foliowy dokładnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Nie należy go w większych ilościach lub przez okres dłuższy niż jest to zalecane. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie recepty.

Weź kwas foliowy, popijając pełną szklanką wody.

Lekarz może czasami zmienić dawkę, aby upewnić się uzyskać najlepsze wyniki z tego leku.

Przechowywać kwas foliowy w temperaturze pokojowej z dala od wilgoci i ciepła.

Przyjąć pominiętą dawkę tak szybko, jak to możliwe. Jeżeli zbliża się czas przyjęcia kolejnej dawki, należy poczekać i wziąć lekarstwo i opuścić pominiętą dawkę. Nie należy przyjmować leku dodatkowego w celu uzupełnienia pominiętej dawki.

Szukajcie awaryjnego lekarskiej, jeśli uważasz, że zbyt dużej dawki leku.

Objawy przedawkowania mogą obejmować drętwienie lub mrowienie, ból w jamie ustnej lub języka, osłabienie, uczucie zmęczenia nieporozumień lub problemy z koncentracją.

Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza o wszelkich ograniczeń dotyczących żywności, napojów lub działalności.

Uzyskaj pomoc medyczną w nagłych wypadkach, jeśli którykolwiek z tych objawów reakcji alergicznej na kwas foliowy: pokrzywka; trudności w oddychaniu; obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła.

Mniej poważne skutki uboczne są bardziej prawdopodobne, ale może zawierać

nudności, utratę apetytu

wzdęcia, gaz

gorzki lub nieprzyjemny smak w ustach

problemy ze snem

depresja; lub

uczucie pobudzenia lub rozdrażnienie.

Nie jest to pełna lista skutków ubocznych i innych mogą wystąpić. Zadzwoń do lekarza po poradę lekarską na temat skutków ubocznych. Można zgłosić skutki uboczne z FDA na 1-800-FDA-1088.

Dawka dla dorosłych zwykle niedokrwistość megaloblastyczna

1 mg doustnie, domięśniowo, podskórnie lub IV raz dziennie. Może kontynuować aż objawy kliniczne niedoboru kwasu foliowego i hematologicznej profilu zostały znormalizowane.

Zwykła dawka dla dorosłych niedobór kwasu foliowego

400 do 800 mcg doustnie, domięśniowo, podskórnie lub IV raz dziennie .; Kobiety w wieku rozrodczym, kobiet w ciąży i karmiących kobiet: 800 mcg doustnie, domięśniowo, podskórnie lub IV raz dziennie.

Zwykła dawka dla Pediatric niedoboru kwasu foliowego

Dziecko; 0,1 mg doustnie, domięśniowo, podskórnie lub IV raz dziennie .; Dziecko; Początkowa dawka 1 mg doustnie, domięśniowo, podskórnie lub IV raz dziennie .; Dawka podtrzymująca; 1 do 10 lat: 0,1 do 0,4 mg doustnie, domięśniowo, podskórnie lub IV raz dziennie .; > 10 lat: 0,5 doustnie, domięśniowo, podskórnie lub IV raz dziennie.

Dawki innych leków można wykonać, muszą zostać zmienione podczas przyjmowania kwasu foliowego.

Należy poinformować lekarza o wszystkich innych leków, których używasz, zwłaszcza

fenytoina (Dilantin)

metotreksat (Rheumatrex, Trexall)

nitrofurantoina (Macrodantin, Macrobid)

pirymetaminy (Daraprim)

tetracykliny (Ala-Tet, Brodspec, Sumycin)

barbiturany takie jak butabarbital (Butisol), sekobarbital (Seconal) pentobarbitalem (Nembutal) lub fenobarbitalu (Solfoton); lub

leki zajęcia takie jak fenytoina (Dilantin) lub prymidon (Mysoline).

Ta lista nie jest kompletna i nie może być inne leki, które mogą wchodzić w interakcje z kwasem foliowym. Należy poinformować lekarza o wszystkich swoją receptę i ponad-the-counter leków, witamin, minerałów, preparatów ziołowych i leków przepisanych przez innych lekarzy. Nie rozpocząć nowy lek, nie mówiąc o tym lekarzowi.

Wersja: 5.01. Przejrzano dnia: 15.10.2009 16:47:38.