mi. Zakażenie coli z żywności lub wody: problemy z krwi i nerek – przegląd wątek

Poważne problemy wpływające na krew i nerki mogą rozwijać się w niewielkiej liczbie osób (5% do 10%) zakażonych E. coli O157: H7, którzy się na tyle chory, by udać się do szpitala. 1 Problemy te obejmują anemię, niską liczbę płytek krwi we krwi, powstawanie małych skrzepów krwi i nerek (niewydolność nerek).

Blada skóra (spowodowany anemią); Osłabienie lub zmęczenie (spowodowany anemią); Przechodząc tylko niewielkie ilości moczu; Małe ciemne plamki lub kropki na skórze (plamica); Nerwowego problemy systemowe. Przykłady includ; Drażliwość; Zmęczenie i brak energii; napady padaczkowe; Śpiączka; Niezdolność do poruszania jednej stronie ciała.

Czasami mózg i rdzeń kręgowy (centralny układ nerwowy) powikłania również rozwijać. Poważne długotrwałe uszkodzenie nerek i układu nerwowego, a także śmierć, może wystąpić.

Ten zestaw problemów jest znany jako syndrom hemolityczno-mocznicowy albo (HUS) lub zakrzepowej plamicy (TTP). Te dwa warunki są obecnie uważa się za różne postacie tej samej choroby.

Objawy zespołu hemolityczno mocznicowy lub zakrzepowej plamicy mogą obejmować

Ludzie, którzy zostali zdiagnozowani z zakażeniem E. coli należy uważnie monitorować pod kątem tych problemów. Jest to szczególnie ważne dla dzieci i osób starszych. Powinny one mieć badania krwi i moczu, a nie czekać na pojawienie się objawów. Monitorowanie powinno rozpocząć się tak szybko, jak to jest diagnoza i kontynuować przez 2 tygodnie po rozpoczęciu biegunkę.

Następujące czynniki mogą narazić Cię na wyższe niż średnie ryzyko wystąpienia problemów z krwi i nerek przed zakażeniem E. coli

zdrowe, smaczne przepisy kulinarne, z magazynu i dobrze zjeść.

Kurczak, czekolada, sałatki, desery, zupy

Leczony antybiotykiem; Jako bardzo małe dziecko lub starsza adul; Leczonych lekiem przeciwbiegunkowe; Mając krwawą diarrhe; Mając wysoki białych krwinek Rad; O wysokiej gorączki