niewydolność serca tryb życia i środki do domu

Dokonywanie zmian w stylu życia, często może pomóc złagodzić objawy niewydolności serca i zapobiec pogarszaniu się choroby. Zmiany te mogą być jednymi z najważniejszych i najbardziej korzystne można zrobić. Zmiany w stylu życia lekarz może zalecić m.in.

Przestań palić. Papierosy odszkodowanie naczynia krwionośne, podnosi ciśnienie krwi, zmniejsza ilość tlenu we krwi i sprawia, że ​​twoje serce bije szybciej.

Jeśli palisz, poproś lekarza, aby polecić program, aby pomóc Ci rzucić palenie. Nie można uznać na przeszczep serca, jeśli nadal palić. Unikaj dymu tytoniowego, too.

Ograniczyć sól w diecie. Zbyt dużo sodu przyczynia się do zatrzymywania wody, co czyni pracę serca mocniej i powoduje duszność i obrzęki nóg, kostek i stóp.

Skonsultuj się z lekarzem na ograniczenie sodu Zalecane dla Ciebie. Należy pamiętać, że sól jest już dodane do przetworów spożywczych, i być ostrożnym podczas korzystania z substytutów soli.

Ogranicz alkohol i płynów. Lekarz prawdopodobnie zaleci, aby nie pić alkoholu, jeśli u pacjenta występuje niewydolność serca, ponieważ może wchodzić w interakcje z lekami, osłabić mięsień sercowy i zwiększyć ryzyko wystąpienia zaburzeń rytmu serca.

Jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca, lekarz może także zaproponować ograniczyć ilość płynów pić.

Być aktywnym. Umiarkowana aktywność aerobik pomaga utrzymać resztę ciała zdrowe i klimatyzowane, zmniejszając zapotrzebowanie na swojej mięśnia sercowego. Przed rozpoczęciem wykonywania chociaż porozmawiać z lekarzem na temat programu ćwiczeń, który jest właśnie dla Ciebie. Lekarz może zaproponować program chodzenia.

Sprawdź u lokalnego szpitala, aby sprawdzić, czy oferuje on program rehabilitacji kardiologicznej, a jeśli tak, to porozmawiać z lekarzem o zapisaniu w programie.

Redukować stres. Kiedy jesteś niespokojny lub zdenerwowany, twoje serce bije szybciej, mocniej oddychać i ciśnienie krwi często idzie w górę. Może to spowodować niewydolność serca gorsze, ponieważ twoje serce jest już kłopoty zaspokajaniu potrzeb organizmu.

Znajdź sposób na zmniejszenie stresu w swoim życiu. Aby dać swoje serce odpocząć, spróbuj drzemki lub oddanie odprężyć się, jeśli to możliwe. Spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną za społeczną i pomóc utrzymać stres w zatoce.

Spać spokojnie. Jeśli masz zadyszkę, szczególnie w nocy, sen z głową podparte stosując poduszkę lub klin. Jeśli chrapać lub miały inne problemy ze snem, upewnij się pod kątem bezdechu sennego.

Aby poprawić swój sen w nocy, podtrzymać głowę z poduszki. Również omówić z lekarzem zmianę czasu przyjmuje leki, zwłaszcza leki moczopędne. Biorąc leki moczopędne wcześniej w ciągu dnia może zmniejszyć potrzebę oddania moczu, jak często w ciągu nocy.