objawy grypopodobne: Czy mogę zobaczyć mojego lekarza?

Większość ludzi, którzy mają grypy (grypy) mają łagodny choroby i nie ma potrzeby, aby zobaczyć się z lekarzem. Wspólne oznaki i objawy grypy obejmują

W przypadku niektórych środków wypoczynkowych i samoopieki w domu, przeciętny zdrowy człowiek może spodziewać się lepiej w ciągu około dwóch tygodni.

Gorączka powyżej 100 F (38 C), choć nie wszyscy z grypą ma gorączkę, A kaszel lub ból gardła, katar lub zatkany nos, ból głowy; bóle mięśni; dreszcze; zmęczenie materiału; nudności, wymioty lub biegunka (najczęściej u dzieci )

Kto musi udać się do lekarza?

Jednak niektórzy ludzie są bardziej narażone na ryzyko wystąpienia poważnych powikłań związanych z grypą i należy udać się do lekarza.

Jeśli Ty lub ktoś jesteś dbając o to z dużym ryzykiem powikłań grypy i podejrzenia grypy, wezwać lekarza. U chorych obciążonych dużym ryzykiem powikłań grypy, istnieje większa szansa, że ​​grypa może prowadzić do zapalenia płuc, zapalenie oskrzeli, infekcje zatok i rzadko hospitalizacji lub śmierci. może również pogorszyć przewlekłych chorób, takich jak astma i zastoinowej niewydolności serca.

Masz na zwiększone ryzyko wystąpienia powikłań grypy, jeśli ciebie

Jeśli jesteś w jednej z tych grup, lekarz może przepisać leki przeciwwirusowe – oseltamiwir (Tamiflu) lub zanamivir (Relenza) – zmniejszenie nasilenia i czas trwania objawów.

Z

wizyty u lekarza

Są młodsze niż 5 lat, ale szczególnie jeśli młodszych niż 2; mają 65 lub więcej lat, kobiety w ciąży i po urodzeniu dziecka w ciągu ostatnich dwóch tygodni, są młodsze niż 19 lat i otrzymują przewlekle aspirynę; mają pewne przewlekłych schorzeń, w tym astma, rozedma płuc, choroby serca, cukrzyca, choroby nerwowo-mięśniowej i nerek, wątroby lub choroby krwi, mają osłabiony układ immunologiczny z powodu leków lub HIV, mają wskaźnik masy ciała (BMI) 40 lub większej ; czy amerykański indyjskich i Alaska Native; żyć w długoterminowej zakładu opieki