objawy udaru cieplnego

Wysoka temperatura ciała. A Temperatura ciała 104 F (40 C) lub wyższa jest głównym objawem udaru słonecznego;. Zmienionego stanu psychicznego lub zachowania. Splątanie, pobudzenie, zaburzenia mowy, drażliwość, delirium, drgawki i śpiączka może jest wynikiem udaru słonecznego;. Zmiana w poceniem. W udaru cieplnego wywołanego przez upałów, Twoja skóra będzie czuć gorący i suchy w dotyku. Jednak w udar cieplny wniesionej przez forsownych ćwiczeń, Twoja skóra może czuć wilgotne;. Nudności i wymioty. Możesz czuć się chory żołądek lub wymiocinach;. zaczerwieniona skóra. Twoja skóra może zmieni kolor na czerwony, jak ze wzrostem temperatury ciała;. Przyspieszony oddech. Twój oddech może stać się szybkie i płytkie;. Tętno Racing. Tętno może znacznie wzrosnąć, ponieważ stres cieplny kładzie ogromny ciężar na sercu, aby pomóc schłodzić swoje ciało;. Ból głowy. Twoja głowa może boleć.

Kiedy udać się do lekarza

Objawy obejmują heatstroke

Jeśli uważasz, że dana osoba może być przeżywa udar cieplny, natychmiast szukać pomocy medycznej. Należy udać się do lekarza lub numer lokalnych służb ratunkowych.

Podjęcia natychmiastowych działań w celu schłodzenia przegrzanej osobę podczas oczekiwania na leczenie w nagłych wypadkach.

Pobierz osobę w cieniu lub w pomieszczeniu; Usunąć nadmiar odzieży; Schłodzić osobie niezależnie od dostępnych środków – umieścić w chłodnym wannie z wodą lub chłodnym prysznicem, spray z węża ogrodowego, gąbkę z zimną wodą, wentylator podczas misting chłodną.. wody lub miejsce okłady z lodu lub zimne, mokre ręczniki na osobę głowy, szyi, pach i pachwin.