objawy wypadanie włosów

Wypadanie włosów może mieć wpływ tylko skórę głowy lub całego ciała. Może to być wynikiem dziedziczności, zmian hormonalnych, schorzeń lub leków. Każdy – mężczyzn, kobiet i dzieci – może wystąpić wypadanie włosów.

Łysienie zazwyczaj odnosi się do nadmiernego wypadania włosów ze skóry głowy. Dziedziczna utrata włosów wraz z wiekiem jest najczęstszą przyczyną łysienia. Niektórzy ludzie wolą niech ich łysina uruchomić jej przebieg jest leczone i zostały odkryte. Inni mogą to zatuszować z fryzury, makijażu, kapelusze i szaliki. A jeszcze inni wybrać jedną z dostępnych metod leczenia, aby zapobiec dalszej utracie włosów i przywrócić wzrost.

Stopniowe przerzedzone na czubku głowy. Jest to najbardziej popularny rodzaj łysienia, wpływając zarówno mężczyzn jak i kobiet w ich wieku. U mężczyzn, włosy często zaczyna się oddalać od czoła w linii, który przypomina literę M. Kobiety zazwyczaj zachowują się linii włosów na czole, ale mają rozszerzenie części we włosach;. Okrągły lub przerywany łysiny. Niektórzy ludzie doświadczają gładkie, wielkości monety łysiny. Ten typ łysienia zwykle dotyka tylko głowy, ale czasami występuje również w bród lub brwi. W niektórych przypadkach skóra może stać się swędzące lub bolesne, zanim włosy wypadają;. Sudden rozluźnienie włosy. Szok fizyczny lub emocjonalny może spowodować włosy, aby rozluźnić. Garście włosów może wyjść kiedy czesania lub mycia włosów lub nawet po delikatnym szarpie. Ten typ łysienia zazwyczaj powoduje ogólne przerzedzenie włosów i nie łysiny;. Pełna ciała wypadanie włosów. Niektóre warunki i metody leczenia, takie jak chemioterapia raka, może doprowadzić do utraty włosów na całym ciele. Włosy zazwyczaj odrastają;. Łatami skalowania rozłożone na skórę głowy. Jest to oznaką grzybicy. Może towarzyszyć złamaną włosy, zaczerwienienie, obrzęk i czasami wybucha.

Kiedy udać się do lekarza

Przed podjęciem leczenia utraty włosów, porozmawiać z lekarzem na temat przyczyn utraty włosów i najlepszych metod leczenia.

Historia rodziny (dziedziczność)

utrata włosów może występować w wielu różnych sposobów, w zależności od tego, co jest przyczyną tego. Może pojawić się nagle lub stopniowo i wpływa tylko skórę głowy lub całego ciała. Niektóre typy wypadania włosów są tymczasowe, a inni są trwałe.

Zmiany hormonalne i schorzenia

Oznaki i objawy wypadania włosów może zawierać

leki

Zobacz lekarza, jeśli dziecko lub jesteś zmartwiony utratą włosów i chcesz kontynuować leczenie. Również mówić do lekarza, jeśli zauważy nagły lub niejednolite wypadanie włosów lub więcej niż zwykle, gdy wypadanie włosów czesania lub mycia lub dziecku włosy. Nagła utrata włosów może sygnalizować podstawowy stan chorobowy, który wymaga leczenia.

Większość ludzi normalnie rzucić 50 do 100 włosów dziennie. Zwykle nie powoduje zauważalnego przerzedzanie włosów na głowie, ponieważ nowe włosy rośnie w tym samym czasie. utratę włosów występuje podczas tego cyklu wzrostu włosów i złuszczania jest zakłócony lub kiedy mieszek włosowy jest zniszczone i zastąpione tkanki bliznowatej.

Dokładne przyczyny łysienia nie mogą być w pełni zrozumiałe, ale zwykle jest związane z jedną lub więcej z następujących czynników

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest dziedziczna stan zwany męski wzór łysienia lub żeńskiej, łysienie. Zazwyczaj występuje stopniowo iw przewidywalnych wzorów – łysiny i łysiny u mężczyzn i przerzedzenie włosów u kobiet.

Inne przyczyny wypadania włosów

Dziedziczenie wpływa również wiek, w którym zaczynają tracić włosy, tempo utraty włosów i zakres łysienia. Łysienie typu występuje najczęściej u mężczyzn i może rozpocząć się już w okresie dojrzewania. Ten typ łysienia może obejmować zarówno przerzedzenie włosów i miniaturyzacji (włosy stają się miękkie, delikatne i krótkie).

Co możesz zrobić

Czego można oczekiwać od lekarza

Różnorodność warunków może powodować wypadanie włosów, w tym

utrata włosów może być wywołane przez leki stosowane w przypadku raka, zapalenie stawów, depresja, choroby serca, nadciśnienie i kontroli urodzeń. Spożycie zbyt dużej ilości witaminy A może powodować wypadanie włosów, jak również.

utrata włosów może również wynikać z

Wiele czynników może zwiększyć ryzyko wypadania włosów, w tym

Jesteś prawdopodobnie pierwszy wprowadzają swoje obawy do wiadomości lekarza rodzinnego. On lub ona może skierować pacjenta do lekarza, który specjalizuje się w leczeniu chorób skóry (dermatolog).

Twój czas z lekarzem jest ograniczony, więc przygotowuje listę pytań pomogą Ci w pełni wykorzystać swój czas razem. Lista pytań od najważniejszych do najmniej ważnych w przypadku skończy się czas. Na wypadanie włosów, kilka podstawowych pytań do lekarza to

Lekarz może zadać Ci kilka pytań. Będąc gotowi odpowiedzieć może zastrzec sobie czas, aby przejść przez wszystkie punkty chcesz spędzić więcej czasu. Lekarz może poprosić

Przed dokonaniem diagnozy, lekarz może dać badanie lekarskie i poprosić o swojej historii medycznej i historii rodziny. On lub ona może również wykonać testy, takie jak następujące

Skuteczne leczenie niektórych typów utraty włosów są dostępne. Ale niektóre utrata włosów jest trwały. W pewnych warunkach, takich jak niejednolity łysienie, włosy mogą odrosnąć bez leczenia w ciągu roku.

Lek

Zabiegi na wypadanie włosów to leki, zabiegi chirurgiczne, terapię laserową, a peruki i treski. Lekarz może zaproponować połączenie tych metod w celu uzyskania jak najlepszych wyników.

Cele leczenia są w celu promowania wzrostu włosów, wypadanie włosów powolne lub ukryć wypadanie włosów.

Jeśli wypadanie włosów jest spowodowane przez choroby podstawowej, leczenie tej choroby będzie konieczne. Może to obejmować leki zmniejszające stan zapalny i tłumić układ odpornościowy, takie jak prednizon. W przypadku niektórych leków powoduje wypadanie włosów, lekarz może zalecić, aby zaprzestać używania go przez co najmniej trzy miesiące.

Leki dostępne są w leczeniu łysienia typu. Dwa leki zatwierdzone przez Food and Drug Administration (FDA) do leczenia utraty włosów są

Minoxidil (Rogaine). Minoxidil jest over-the-counter ciecz lub pianki, które wcierać skórę głowy dwa razy dziennie rosną włosy i zapobiec dalszej utracie włosów. Może być stosowany przez kobiety i mężczyzn. Dzięki tej obróbce, niektórzy ludzie doświadczają odrastanie włosów, wolniejsze tempo utraty włosów lub obu. Efekt szczyty na 16 tygodni i trzeba zachować stosowania leku w celu zachowania korzyści.

Możliwe skutki uboczne obejmują podrażnienia skóry głowy, niechcianych wzrost włosów na przyległej skóry twarzy i rąk oraz szybkie bicie serca (tachykardia).

Finasteryd (Propecia). Ten lek na receptę jest dostępna tylko dla mężczyzn. Zajęło codziennie w formie tabletek. Wielu mężczyzn przyjmujących finasteryd wystąpić spowolnienie utraty włosów, a niektóre mogą wykazywać wzrost nowych włosów. Musisz zachować biorąc go w celu zachowania korzyści.

Rzadkie działania niepożądane obejmują finasteryd zmniejsza się popęd płciowy i funkcji seksualnych i zwiększone ryzyko zachorowania na raka prostaty. Kobiety, które są lub mogą być w ciąży trzeba unikać dotykania pokruszonych lub przełamanych tabletek.

Historia rodziny (dziedziczność), zmiany hormonalne, warunki medyczne; Leki

Zmiany hormonalne. Zmiany hormonalne i zaburzenia równowagi może spowodować chwilową utratę włosów. Może to być spowodowane ciążą, porodem lub wystąpienia menopauzy. poziom hormonów są również dotknięte przez tarczycę, więc problemy z tarczycą mogą powodować wypadanie włosów;. niejednolity wypadanie włosów. Ten typ nonscarring wypadanie włosów nazywany jest łysienie plackowate (al-o-Pee-she-uh ar-e-A-tuh). Występuje, gdy immunologiczne organizmu atakuje mieszki włosów systemowe – powodujące nagłą utratę włosów, która pozostawia gładkie, okrągły łysiny na skórze; infekcje skóry głowy.. Zakażenia, takie jak grzybica, może zaatakować włosy i skórę skórę głowy, co prowadzi do łat łuszczących się i wypadanie włosów. Po infekcji są traktowane, włosy zazwyczaj odrastają;. Inne choroby skóry. Choroby, które mogą powodować blizny łysienie spowodować trwałą utratę co z bliznami obszarach. Warunki te obejmują liszaj płaski, niektóre rodzaje toczeń i sarkoidoza,. zaburzenia wyrywanie włosów. Warunek ten, zwany także trichotillomania (trik-o-til-O-MAY-nee-uh), powoduje, że ludzie mają nieodpartą chęć, by wyciągnąć ich włosy, czy to z głowy, brwi lub innych częściach ciała.

Radioterapia do głowicy. Włosy nie odrastają tak samo jak to było wcześniej;. Zdarzenia wyzwalającego. Wiele osób odczuwa ogólne przerzedzenie włosów kilka miesięcy po szoku fizyczny lub emocjonalny. Ten typ łysienia jest tymczasowy. Przykłady zdarzeń wyzwalających obejmują nagłe lub nadmiernej utraty masy ciała, wysoką gorączkę, chirurgię lub śmierć w rodzinie;. Niektóre fryzury i zabiegi. Nadmierne lub stylizacji fryzury, że przyciągają napięty do włosów, takich jak warkocze lub cornrows, może powodować łysienie trakcji. Popularne zabiegi Hair Oil i permanenty może powodować zapalenie mieszków włosowych, co prowadzi do utraty włosów. Jeśli występuje bliznowacenie, wypadanie włosów może być trwałe.

W najbardziej powszechnym typem trwałej utraty włosów, tylko czubek głowy jest naruszona. Przeszczep włosów czy operacja przywracania może sprawić, że większość włosów zostało.

Podczas tego zabiegu chirurg usuwa drobne korki skóry, z których każda zawiera kilka włosków, z tyłu lub po bokach swojej głowy. On lub ona następnie wszczepia zatyczki do łysych odcinkach swojej głowy. Możesz zostać poproszony o leki wypadanie włosów przed i po zabiegu w celu poprawy wyników.

Procedury chirurgiczne w leczeniu łysienia są drogie i mogą być bolesne. Możliwe zagrożenia obejmują infekcje i blizny.

Można spróbować perukę lub hairpiece jako alternatywa dla leczenia lub gdy pacjent nie reaguje na leczenie. Może być stosowany do pokrycia stałe bądź tymczasowe wypadanie włosów. Jakość, naturalnie wyglądających peruki i treski są dostępne.

Jeśli wypadanie włosów jest spowodowane stanem chorobowym, koszt peruki może być objęte ubezpieczeniem. Musisz receptę na perukę z lekarzem.

Jeśli inaczej dobrze odżywiona, biorąc suplementy nie wykazano, aby być pomocnym.

Niektóre badania donoszą, że niejednolite wypadanie włosów spowodowane przez łysienie plackowate może być wspomagany przez olejku lawendowego w połączeniu z olejami z tymianku, rozmarynu i drzewa cedrowego. Konieczne są dalsze badania.

Te wskazówki mogą pomóc uniknąć można zapobiec rodzajów łysienia

wizyty u lekarza

Chirurgia

Peruki i treski

Historia rodzinna; Wiek; Złe odżywianie; Niektóre choroby, takie jak cukrzyca czy toczeń; Stres

Lista kluczy danych osobowych, w tym wszelkich znacznych naprężeń lub ostatnich zmian życiowych;. Zrób listę wszystkich leków, witamin i suplementów, które bierzesz;. Lista pytań, aby zwrócić się do lekarza.

Jakie jest prawdopodobieństwo, powodując moje objawy lub stan;? Czy istnieją inne możliwe przyczyny moich objawów lub stanem;? Jakie warunki muszę;? Czy mój stan może tymczasowe lub przewlekłe; Jaki jest najlepszy kierunek działania;? Czy moje włosy odrastają? Jak długo potrwa;? Czy istnieją jakieś ograniczenia, które trzeba przestrzegać;? Czy mam wizytę u specjalisty? Co będzie, że koszty, a moje ubezpieczenie widząc specjalisty;? Czy istnieje alternatywa dla generycznego leku jesteś przepisując mnie; Czy masz jakieś broszury lub inne materiały drukowane, że mogę zabrać ze sobą do domu;? Jakie strony polecacie?

Kiedy po raz pierwszy rozpocząć przeżywa wypadaniu włosów, zawiera utrata włosów było ciągłe lub sporadyczne;? Czy zauważyliście słaby wzrost włosów? stłuczenie włosy? włosy rzuca;? Czy utrata włosów był przerywany lub całkowita;? Czy miał podobny problem w przeszłości? Czy ktoś w Twojej najbliższej utraty rodziny doświadczył włosów;? Jakie leki lub suplementy regularnie bierzesz;? Co, jeśli w ogóle wydaje się poprawić swój wypadanie włosów;? Co, jeśli w ogóle, wydaje się pogorszyć swój wypadanie włosów?

Badanie krwi. Może to pomóc w odkryciu schorzeń związanych z wypadaniem włosów, takich jak choroby tarczycy;. Wyciągnij test. Lekarz delikatnie ściąga kilkadziesiąt włosków, aby zobaczyć ile wyjdzie. Pomaga to określić etap procesu złuszczania;. Biopsji skóry głowy. Lekarz zadrapania próbki ze skóry lub z kilku włosków wyrwany z głowy zbadać korzenie włosów. To może pomóc ustalić, czy infekcja jest przyczyną wypadania włosów;. mikroskopie świetlnym. Lekarz używa specjalnego przyrządu do badania włosy przycięte na ich podstawie. Mikroskopia pomaga Odkryć możliwych zaburzeń włosa.

Minoxidil (Rogaine). Minoxidil jest over-the-counter ciecz lub pianki, które wcierać skórę głowy dwa razy dziennie rosną włosy i zapobiec dalszej utracie włosów. Może być stosowany przez kobiety i mężczyzn. Dzięki tej obróbce, niektórzy ludzie doświadczają odrastanie włosów, wolniejsze tempo utraty włosów lub obu. Efekt szczyty w 16 tygodni i trzeba zachować stosowania leku w celu zachowania korzyści;. Możliwe efekty uboczne obejmują podrażnienia skóry głowy, niechcianych wzrost włosów na przyległej skóry twarzy i rąk oraz szybkie bicie serca (tachykardia) .; Finasteryd ( Propecia). Ten lek na receptę jest dostępna tylko dla mężczyzn. Zajęło codziennie w formie tabletek. Wielu mężczyzn przyjmujących finasteryd wystąpić spowolnienie utraty włosów, a niektóre mogą wykazywać wzrost nowych włosów. Musisz zachować biorąc go w celu zachowania korzyści;. Rzadkie skutki uboczne finasterydu to obniżoną popęd płciowy i funkcji seksualnych i zwiększone ryzyko zachorowania na raka prostaty. Kobiety, które są lub mogą być w ciąży trzeba unikać dotykania pokruszonych lub przełamanych tabletek.

Jedz odżywczo zrównoważonej diety;. Unikaj ciasnych fryzury, takie jak warkocze, bułeczki i kucyków;. Unikaj kompulsywnie skręcanie, otarcia lub ciągnięcie włosy;. Traktuj swoje włosy delikatnie, gdy mycie i szczotkowanie. Szeroki zębami grzebienia może pomóc w zapobieganiu wyrywanie włosów;. Unikać ostrych zabiegów takich jak gorące wałki, lokówki, gorących zabiegów olejowych i permanentów.