Objawy zaburzenia gromadzenie

Trwała niezdolność do części z jakiejkolwiek własności, niezależnie od jego wartości, nadmierne przywiązanie do dóbr, w tym dyskomfort pozwalając inni dotykać ani pożyczać je lub niepokój na myśl, pozwalając element przejść; Nieporządek pomieszczeń mieszkalnych, dzięki czemu obszary domu bezużyteczne do zamierzonego Celem, jak nie jest w stanie gotować w kuchni lub skorzystać z łazienki, aby wykąpać; Prowadzenie stosy gazet, czasopism lub spamem; Letting żywności lub kosza zbudować do niezwykle wygórowane, niezdrowy poziom; Pozyskanie niepotrzebnych lub pozornie bezużytecznych przedmiotów, takich jak śmieci lub serwetki z restauracji, trudności zarządzającą codziennych czynności z powodu zwlekania i kłopotów podejmowania decyzji; przenoszenie elementów z jednego stosu na drugi, bez odrzucania czegokolwiek; Trudność organizowanie przedmioty, czasem utraty ważnych elementów w bałaganu; wstydu czy zakłopotania; ograniczone lub żadne interakcje społeczne

zwierzęta hoarding

Kiedy udać się do lekarza

W domach ludzi, którzy Hoarding zaburzenia, blatów, zlewozmywaków, kuchenek, biurek, schodów i praktycznie wszystkie inne powierzchnie są zwykle ułożone z rzeczy. A kiedy nie ma więcej miejsca w środku, bałagan może rozprzestrzeniać się w garażu, pojazdów i stoczni.

Bałagan i trudności odrzucając rzeczy są zwykle pierwsze objawy zaburzeń gromadzeniu, które często pojawia się w młodzieńczych latach. Jako osoba dorasta, on lub ona zazwyczaj rozpoczyna nabywanie rzeczy, na które nie ma potrzeby ani miejsca. Przez średnim wieku, objawy są często ciężkie i mogą być trudniejsze do wyleczenia.

Zaburzenie Hoarding dotyka emocji, myśli i zachowań. Objawy mogą obejmować

Osoby z zaburzeniami polegających na trzymaniu się zazwyczaj zapisać elementy, ponieważ

Hoarding zaburzenia różni się od zbierania. Ludzie, którzy mają kolekcje, takie jak pieczęci lub modeli samochodów, celowo poszukiwać konkretnych przedmiotów, klasyfikują je i dokładnie prezentować swoje zbiory. Choć zbiory mogą być duże, nie są one zazwyczaj bałagan i nie powodują niepokój i zaburzenia, które są częścią zaburzeń polegających na trzymaniu.

Ludzie, którzy gromadzą zwierzęta mogą zbierać dziesiątki lub nawet setki zwierząt. Zwierzęta mogą być trzymane wewnątrz lub na zewnątrz. Ze względu na dużą liczbę, zwierzęta te często nie są pod opieką prawidłowo. Zdrowie i bezpieczeństwo osoby i zwierzęta są zagrożone z powodu niehigienicznych warunkach.

Jeśli Ty lub bliska osoba ma objawy zaburzeń gromadzeniu, porozmawiaj z lekarzem lub psychicznego dostawcy zdrowia jak najszybciej. Niektóre wspólnoty mają agencje, które pomagają z problemami Hoarding. Skontaktować się z lokalnym lub powiatu rząd zasobów w danym obszarze.

Tak mocno, jak to może być, może być konieczne, aby skontaktować się z władzami lokalnymi, takimi jak policja, pożar, zdrowie publiczne, opieka nad dziećmi lub agencji ochrony dobrostanu zwierząt, zwłaszcza gdy zdrowie lub bezpieczeństwo jest pytanie.

Wierzą, potrzebne będą te elementy lub mieć wartość w przyszłości; Te elementy mają istotne znaczenie emocjonalne – służąc jako przypomnienie szczęśliwszych czasach albo reprezentowania ukochanych ludzi lub zwierzęta; Czują się bezpieczniej, gdy w otoczeniu rzeczy, które oszczędzają