opieka stomatologiczna dla osób starszych – przegląd wątek

Opieka stomatologiczna dla osób starszych jest tak samo jak w przypadku młodszych dorosłych. Ale starsi ludzie mają obawy, że młodzi dorośli nie. Mogą one obejmować

Prawdopodobnie nie często myślę o stomatologii i sportu w tym samym oddechu, ale dentysta Oakland w Kalifornii w oparciu Eric Yabu, DDS, na pewno nie. Yabu robi podwójne obowiązkiem jako zespołu dentysty dla programu medycyny sportowej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, gdzie on za zadanie tworzenia niestandardowych strażników usta dla sportowców, jak również zapewnienie opieki w nagłych wypadkach. Z dala od pola gry, Yabu, który jest również adiunktem klinicznej na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco, przyjmuje pacjentów z …

Protezy są “sztuczne zęby.” Mogą one zastąpić wszystkie zęby w ustach (pełna protez), czy tylko niektóre z nich (protezy częściowej). Jeśli potrzebujesz protezy, dentysta będzie mierzyć swoje usta i podjąć wrażenia do ich tworzenia.

Należy dbać o protezy tak samo jak zęby. Ważne jest również, aby dbać o dziąsła. Jeżeli pacjent lub jego opiekun myć dziąseł, języka i dach ustach każdego dnia z miękkim włosiu pędzla przed umieszczeniem w swoich protez. Zobacz swojego dentystę regularnie.

Aby dbać o protezy

Aby dbać o zęby i dziąsła

Jak dbać o protezy; Kłopoty trzyma szczoteczkę do zębów; Mając na choroby dziąseł; Mając na próchnicę korzeni zębów; Wymiana brakujących zębów i złamane plomby.

Stojak na złożony ręcznik lub miskę z wodą, gdy ty lub twój opiekun wykonuje się protezy. W ten sposób, jeśli upuść, nie złamie; Przechowywać protezy w letniej wodzie lub czyszczenia protez ciekłym noc. Nie należy umieszczać je w gorącej wodzie, i nie pozwól im wyschnąć; Wymień protezy co 5 lat. Używając protezy dziennik “nosi je” i trzeba będzie je wymienić; Czyste protezy codziennie. Czyszczenie pomaga zapobiec powstawaniu plam i pomaga zachować zdrowie jamy ustnej; Spłucz protezy, aby usunąć wszelkie luźne żywności; Wet szczoteczkę i szczotkować protezy z mycia protez takich jak Polident lub Efferdent. Nie myć pastą. To może porysować protezy. Ty lub Twój opiekun móc użyć mydła lub łagodnego płynu do mycia naczyń. Nie należy używać środków czyszczących w gospodarstwie domowym lub wybielacz; Posmaruj każdą powierzchnię delikatnie, aby uniknąć uszkodzenia. Używaj szczotki do czyszczenia protez zaprojektowane lub szczoteczki z miękkim włosiem.

Spójrz na dziąsła codziennie przed umieszczeniem w protez. Niech czerwone, opuchnięte dziąsła goją przed wprowadzeniem w protezach ponownie. Jeśli zaczerwienienie nie znika w ciągu kilku dni, zadzwoń do dentysty. Białe plamy na wewnętrznej stronie policzków może również oznaczać, że protezy nie przylegają; Zostaw protezy co najmniej 6 godzin dziennie. Usta leczy się wolniej z wiekiem i potrzebuje czasu, aby odzyskać od tarcia noszenia protezy; Nie pogodzić się z protezami, które są zbyt duże, to kliknij, kiedy jesz, albo że nie czuje się dobrze. Potrzeba czasu, aby przyzwyczaić się do protez. Ale jeśli są one nadal daje kłopoty po pierwszych kilku tygodni, należy skonsultować się z dentystą o wyposażenie ich ponownie. Nie starają się “naprawić” protezy siebie.