Przegląd demencja: co to jest demencja? rodzaje, przyczyny i więcej

Choroba Alzheimera jest najpowszechniejszą przyczyną otępienia. Ten wątek skupia się na innych warunkach, które powodują otępienie. Aby uzyskać więcej informacji na temat choroby Alzheimera, choroby Alzheimera.

Wszyscy zapominają rzeczy, jak się starzeć. Wiele osób starszych ma lekką utratę pamięci, która nie wpływa na ich codzienne życie. Ale utrata pamięci, że gorzej może oznaczać, że masz demencję.

Demencja jest utrata zdolności umysłowych, która wpływa na nasze codzienne życie. Może to powodować problemy z pamięcią i jak można myśleć i planu. Zazwyczaj otępienie gorzej z czasem. Jak długo trwa to jest inna dla każdej osoby. Niektórzy ludzie pozostają takie same przez lata. Inni tracą umiejętności szybko.

Swoje szanse na początek demencji, jak się starzeć. Ale to nie znaczy, że wszyscy będą go pozbyć.

Jeśli Ty lub ktoś bliski ma zaniki pamięci, że jest coraz gorzej, należy skontaktować się z lekarzem. Być może nic się martwić. Jeśli jest to otępienie, leczenie może pomóc.

Demencja jest spowodowane przez uszkodzenie lub zmiany w mózgu. Rzeczy, które mogą być przyczyną otępienia m.in.

W kilku przypadkach, demencja spowodowana jest problemem, który może być leczony. Przykłady obejmują posiadające niedoczynność tarczycy (niedoczynność tarczycy), nie ma wystarczającej ilości witaminy B12 i gromadzeniu się płynu w mózgu (wodogłowie normalnym ciśnieniu). W tych przypadkach, traktując ten problem może pomóc w demencji.

U niektórych osób, depresja może spowodować utratę pamięci, który wydaje się jak demencja. Depresja może być traktowany.

Jak wiek, leki mogą wpływać cię bardziej. Biorąc kilka leków jednocześnie może powodować objawy, które wyglądają jak demencja. Upewnij się, że lekarz wie o wszystkich lekach przyjmowanych. Oznacza to, że wszystkie leki na receptę i wszystkie over-the-counter leków, ziół, witamin i suplementów.

choroba Alzheimera; Udary, guzy lub urazy głowy. Ten rodzaj otępienia nazywa otępienie naczyniowe; Chorób, takich jak choroba Parkinsona, otępienie z ciałami Lewy’ego i otępienie czołowo-skroniowe.