przyczyn cukrzycy i rodzaje: przedcukrzycowy, typu 1 i 2, a bardziej

Trendy cukrzyca

Cukrzyca, najczęstszym schorzeniem układu hormonalnego (hormon), występuje wtedy, gdy poziom cukru we krwi w organizmie konsekwentnie pozostać powyżej normy. Dotyczy ona ponad 25 milionów osób w samych Stanach Zjednoczonych.

Dowiedz się więcej o cukrzycy

Podstawy

objawy

Diagnostyka i leczenie

Zapobieganie

W Stanach Zjednoczonych 79 milionów osób powyżej 20 roku życia mają poziom cukru we krwi, które są wyższe niż normalnie, ale nie na tyle wysoki, aby zostać sklasyfikowana jako cukrzyca. Jest to znane jako stanem przedcukrzycowym lub z upośledzoną tolerancją glukozy. Podczas gdy ludzie ze stanem przedcukrzycowym zwykle nie ma żadnych objawów, to prawie zawsze jest obecna, zanim dana osoba rozwija się cukrzyca typu 2. Jednak zwykle powikłań związanych z cukrzycą, takich jak choroba serca, mogą rozwinąć nawet wtedy, gdy człowiek ma tylko wstępnie cukrzycy.

Gdy rozwija się cukrzyca typu 2, objawy to niezwykłe pragnienie, częste oddawanie moczu, zaburzenia widzenia lub skrajne zmęczenie – albo nie może być żadnych objawów. Porozmawiaj z lekarzem, aby sprawdzić, czy muszą być badane na przedcukrzycowym. Poprzez określenie oznaki przedcukrzycowym przed wystąpieniem cukrzycy, może być w stanie zapobiegać cukrzycy typu 2 i zmniejszyć ryzyko powikłań związanych z tą chorobą, takich jak choroby serca.

cukrzyca typu 1 występuje, ponieważ komórki produkujące insulinę w trzustce (zwane komórki beta) są niszczone przez układ immunologiczny. Osoby chore na cukrzycę typu 1 nie wytwarzają insuliny i musi używać zastrzyków z insuliny do kontrolowania poziomu cukru we krwi.

cukrzyca typu 1 rozpoczyna się najczęściej u osób w wieku 20 lat, lecz może wystąpić w każdym wieku.

Aby uzyskać więcej szczegółów, patrz ‘s Art Cukrzyca typu 1.

Z cukrzycą typu 2, organizm wciąż produkuje insulinę, chociaż produkcja insuliny przez organizm może znacząco zmniejszyć w miarę upływu czasu. Trzustka produkuje albo nie wystarczającej ilości insuliny lub organizm nie jest w stanie rozpoznać insuliny i używać go prawidłowo. Gdy nie ma wystarczającej ilości insuliny lub insulina nie jest używany, jak powinien być glukoza nie może dostać się do komórki organizmu do wykorzystania jako energię.W glukozy a następnie gromadzi się w krwi.