radzenia sobie niewydolność serca i wsparcie

Niewydolność serca, czasami nazywany zastoinowej niewydolności serca dochodzi wtedy, gdy mięsień sercowy nie pompować krew, jak powinien. Pewne warunki, takie jak zwężonych tętnic w swoim sercu (choroba wieńcowa) lub wysokie ciśnienie krwi, stopniowo opuszczają swoje serce zbyt słabe lub sztywna, aby wypełnić i pompy wydajnie.

Nie wszystkie warunki, które prowadzą do niewydolności serca mogą być odwrócone, ale leczenie może poprawić objawy niewydolności serca i pomóc żyć dłużej. Zmiany stylu życia – takie jak ćwiczenia, redukcji soli w diecie, radzenia sobie ze stresem i utraty wagi – może poprawić jakość życia.

Jednym ze sposobów, aby zapobiec niewydolności serca jest kontrolowanie warunków, które powodują niewydolność serca, takie jak choroba wieńcowa, wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca i otyłość.

Niewydolność serca może być w trakcie realizacji (przewlekłe), czy Twój stan może zacząć się nagle (ostra).

Niewydolność serca objawy mogą obejmować

Kiedy udać się do lekarza

Skonsultować się z lekarzem, jeśli uważasz, że może być to oznaki lub objawy niewydolności serca. Zasięgnąć pomocy medycznej, jeśli wystąpi którykolwiek z poniższych

Co możesz zrobić

Chociaż te objawy mogą być spowodowane niewydolnością serca, istnieje wiele innych możliwych przyczyn, łącznie z innymi chorobami serca i płuc zagrażających życiu. Nie starają się zdiagnozować samodzielnie. Należy udać się do lekarza lub lokalny numer alarmowy do natychmiastowej pomocy. Awaryjne opieki zdrowotnej pokój dostawcy starają się ustabilizować stan pacjenta i określić, czy objawy są spowodowane niewydolnością serca lub coś innego.

Jeśli masz rozpoznania niewydolności serca i jeśli którykolwiek z objawów nagle stają się gorsze lub opracować nowy znak lub objaw, może to oznaczać, że istniejąca niewydolność serca jest coraz gorzej lub nie odpowiada na leczenie. niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Niewydolność serca często rozwija się po inne warunki zostały uszkodzone lub osłabione serce. Jednakże, serce nie musi być osłabione spowodować niewydolność serca. Może również wystąpić, gdy serce staje się zbyt sztywna.

W niewydolności serca, główne komory pompowania swoim sercu (komór) może stać się sztywne i nie wypełnić poprawnie pomiędzy uderzeniami. W niektórych przypadkach niewydolności serca, mięśnia serca może zostać uszkodzona i osłabiona, a na odcinku komory (rozszerzać) do tego stopnia, że ​​serce nie może pompować krew wydajnie w całym organizmie. Z biegiem czasu, serce nie może już nadążyć za normalnych wymagań nałożonych na nią pompować krew do reszty ciała.

Czego można oczekiwać od lekarza

Frakcją wyrzutową jest ważną miarą jak dobrze Twoje serce pompuje i jest stosowany w celu klasyfikowania i leczenia niewydolności serca przewodnik. W zdrowym sercu, frakcja wyrzutowa wynosi 50 procent lub wyższa – co oznacza, że ​​ponad połowa z krwi, która wypełnia komorę jest wypompowywana z każdym uderzeniem. Ale niewydolność serca może wystąpić nawet z prawidłową frakcją wyrzutową. Dzieje się tak wtedy, gdy mięsień sercowy staje się sztywna od warunków, takich jak wysokie ciśnienie krwi.

Termin “niewydolność serca” pochodzi z podkładem krwi aż do – albo zapycha – wątroby, brzucha, kończyn dolnych i płuc. Jednak nie wszystko jest zastoinowa niewydolność serca. Można mieć zadyszkę lub osłabienie z powodu niewydolności serca i nie ma żadnego płynu na budowę górę.

Niewydolność serca może wiązać się z lewej strony (lewa komora), po prawej stronie (prawej komory) lub obie strony serca. Generalnie, niewydolność serca zaczyna się po lewej stronie, a konkretnie lewej komory – komorę główną pompowania serca.

Każda z poniższych warunków może uszkodzić lub osłabić swoje serce i może spowodować niewydolność serca. Niektóre z nich mogą być obecne bez Twojej wiedzy

Choroba wieńcowa i zawał serca. Choroba wieńcowa jest najczęstszą postacią choroby serca, a najczęstszą przyczyną niewydolności serca. Z biegiem czasu, tętnice, że dopływ krwi do mięśnia sercowego wąskie z nagromadzonych złogów tłuszczowych – proces zwany miażdżycy. Gromadzeniu się płytek może powodować zmniejszenie dopływu krwi do serca.

Co można zrobić w międzyczasie

Zawał serca występuje, gdy tablice utworzone przez depozytów tłuszczowych w tętnicach pęknąć. Powoduje to zakrzep krwi w formie, która może zablokować przepływ krwi do obszaru mięśnia sercowego, osłabiając zdolność pompowania serca i często pozostawiając trwałe uszkodzenie. Jeśli uszkodzenie jest znaczny, może to prowadzić do osłabienia mięśni serca.

Wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie). Ciśnienie krwi to siła krwi pompowanej przez serce za pośrednictwem tętnic. Jeśli ciśnienie krwi jest wysoki, serce musi pracować ciężej niż powinien krążyć krew w całym organizmie.

W miarę upływu czasu, mięsień serca może być grubszy, aby skompensować dodatkową pracę, to musi wykonać. Ostatecznie mięśnia serca może stać się zbyt sztywne lub zbyt słabe, aby skutecznie pompować krew.

Wady zastawek serca. Zawory swoim sercu zachować krew płynie w odpowiednim kierunku przez serce. Uszkodzony zawór – z powodu wady serca, choroba wieńcowa lub infekcji serca – siły serce do cięższej pracy, aby utrzymać przepływ krwi tak jak powinno.

Z biegiem czasu, ta dodatkowa praca może osłabić swoje serce. Wadliwe zastawek serca, jednakże, może być stałe lub wymieniać, gdy znajdują się w czasie.

Uszkodzenia mięśnia sercowego (kardiomiopatię). uszkodzenia mięśnia sercowego (kardiomiopatia) może mieć wiele przyczyn, w tym wielu chorób, infekcji, nadużywania alkoholu i toksycznego wpływu narkotyków, takich jak kokaina czy niektórych leków stosowanych w chemioterapii.

Klasyfikowanie niewydolności serca

Czynniki genetyczne odgrywają ważną rolę w wielu typach kardiomiopatii, takich jak kardiomiopatią rozstrzeniową, kardiomiopatią przerostową, arytmogennej kardiomiopatii prawej komory, noncompaction lewej komory serca i kardiomiopatii restrykcyjnej.

Inne choroby. – choroby przewlekłe, takie jak HIV, cukrzyca, nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy, albo tworzenie się żelaza (hemochromatoza) lub białka (skrobiawica), może przyczyniać się do -Również niewydolności serca.

leki

Przyczyny ostrej niewydolności serca zawierać wirusy, które atakują mięsień serca, ciężkie zakażenia, reakcje alergiczne, zakrzepy krwi w płucach, stosowanie niektórych leków lub jakiejkolwiek choroby, która wpływa na cały organizm.

Jeden czynnik ryzyka może być wystarczające, aby spowodować niewydolność serca, ale kombinacja czynników zwiększa ryzyko.

Czynniki ryzyka obejmują

Jeśli u pacjenta występuje niewydolność serca, twoja perspektywa zależy od przyczyny i stopnia nasilenia, ogólnego stanu zdrowia i innych czynników, takich jak wiek. Powikłania mogą obejmować

Objawy niektórych ludzi i czynności serca poprawi przy odpowiednim leczeniu. Jednakże, niewydolność serca może być groźne dla życia. Osoby z niewydolnością serca może mieć poważne objawy, a niektóre mogą wymagać przeszczepu serca lub wsparcia ze urządzenie wspomagające pracę komór serca.

Jeśli uważasz, że może być niewydolność serca lub jeśli martwisz się o swoje ryzyko niewydolności serca z powodu innych warunków bazowych, umówić się z lekarzem rodzinnym. Jeśli niewydolność serca występuje wcześnie, leczenie może być łatwiejsze i bardziej skuteczne.

Chirurgia i wyroby medyczne

Ponieważ terminy mogą być krótkie, a ponieważ jest często dużo do omówienia, jest to dobry pomysł, aby być przygotowanym na wizyty. Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się do wizyty i wiedzieć, czego oczekiwać od lekarza.

Twój czas z lekarzem jest ograniczony, więc przygotowuje listę pytań pomogą Ci w pełni wykorzystać swój czas razem. Lista pytań od najważniejszych do najmniej ważnych w przypadku skończy się czas. W przypadku niewydolności serca, kilka podstawowych pytań do lekarza to

Oprócz pytań, które przygotowaliśmy, aby zwrócić się do lekarza, nie wahaj się zadawać pytania w trakcie powoływania w dowolnym momencie, że czegoś nie rozumiesz.

Lekarz może zadać Ci kilka pytań. Będąc gotowi odpowiedzieć może zastrzec sobie czas, aby przejść przez wszystkie punkty chcesz spędzić więcej czasu. Lekarz może poprosić

End-of-life opieki i niewydolności serca

Nigdy nie jest zbyt wcześnie, aby dokonywać zdrowych zmian w stylu życia, takich jak rzucić palenie, wycinanie na sól i zdrowe odżywianie. Zmiany te mogą pomóc w zapobieganiu niewydolności serca z rozpoczęciem lub pogorszenie.

Aby zdiagnozować niewydolność serca, lekarz weźmie Dokładny wywiad, opisz swoje objawy i wykonać badanie fizykalne. Lekarz będzie również sprawdzić pod kątem obecności czynników ryzyka, takich jak nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa czy cukrzyca.

Korzystanie stetoskopu, lekarz może słuchać płuc oznak przepełnienia. Stetoskop odbiera również się nienormalne dźwięki serca, które mogą sugerować niewydolność serca. Lekarz może zbadać żyły na szyi i sprawdzić nagromadzenie płynu w brzuchu i nogach.

Po egzaminie fizycznej, lekarz może również zamówić niektóre z tych testów

Badania krwi. Lekarz może pobrać próbkę krwi, by sprawdzić swoją nerkę, wątrobę i funkcji tarczycy i szukać wskaźników innych chorób, które wpływają na serce.

Badanie krwi w celu sprawdzenia chemicznego zwanego N-końcowego-B typu Pro peptydu natriuretycznego (NT-proBNP) może przyczynić się do diagnozowania niewydolności serca, jeśli diagnoza nie jest pewne, gdy są stosowane w uzupełnieniu do innych testów.

Elektrokardiogram (EKG). Ten test zapisuje aktywności elektrycznej serca za pomocą elektrod przymocowanych do skóry. Impulsy są rejestrowane jako fale i wyświetlane na monitorze lub wydrukowane na papierze.

Test ten pomaga lekarzowi zdiagnozowanie zaburzeń rytmu serca i uszkodzenie serca z powodu zawału serca, które mogą być leżącej niewydolności serca.

Echokardiogram. Ważnym sprawdzianem dla diagnozowania niewydolności serca jest badanie echokardiograficzne. Echokardiogram pomaga odróżnić skurczową niewydolnością serca z rozkurczową niewydolnością serca, w którym serce jest sztywny i nie może wypełnić poprawnie.

Echokardiogram wykorzystuje fale dźwiękowe do uzyskania obrazu wideo z serca. Ten test może pomóc lekarzom zobaczyć rozmiar i kształt serca i jak dobrze Twoje serce pompuje.

Echokardiografii może również pomóc lekarzom szukać problemów zaworów lub dowody wcześniejszych ataków serca, inne zaburzenia serca i niektórych nietypowych przyczyn niewydolności serca.

Twoja frakcja wyrzutowa jest mierzona podczas echokardiogramu a także może być mierzone za pomocą badań medycyny nuklearnej, cewnikowanie serca i MRI serca. Jest to ważny pomiar jak dobrze Twoje serce pompuje i jest stosowany w celu klasyfikowania i leczenia niewydolności serca przewodnik.

stress test. Testy warunków skrajnych mierzą, jak Twoje serce i naczynia krwionośne odpowiedzi na wysiłek. Można chodzić na bieżni lub pedałować na rowerze stacjonarnym po podłączeniu do maszyny EKG. Albo może pojawić się lek dożylnie, który stymuluje serce podobne do ćwiczeń. Czasami stress test można zrobić podczas noszenia maski, który mierzy zdolność serca i płuc do podjęcia w tlen i wydychamy dwutlenek węgla.

Testy warunków skrajnych pomóc lekarzom czy masz chorobę wieńcową. Testy warunków skrajnych określają również, jak dobrze organizm reaguje na twoje serce pompuje spadła skuteczność i może pomóc w kierowaniu długoterminowe decyzje terapeutyczne.

Jeśli lekarz chce także, aby zobaczyć obraz z Twojego serca gdy jesteś wykonywania, może on zarządzić stress test jądrowy lub echokardiograficzne stres. Jest podobny do próby wysiłkowej, ale też używa technik obrazowania wizualizować swoje serce podczas testu.

Cardiac tomografii komputerowej (TK) lub rezonansu magnetycznego (MRI). Testy te mogą być użyte do diagnozowania chorób serca, w tym przyczyn niewydolności serca.

W tomografii komputerowej serca, leżysz na stole wewnątrz maszyny w kształcie pączka. Rurka rentgenowska wewnątrz urządzenia obraca się wokół ciała i gromadzi obrazy serca i klatki piersiowej.

W serca MRI leżeć na stole, w długiej rurowego urządzenie, które wytwarza pole magnetyczne. Pole magnetyczne wyrównuje cząsteczek atomowych w niektórych komórkach. Gdy fale radiowe nadawane są wyrównane w kierunku tych cząstek wytwarzają sygnały, które zmieniają się w zależności od typu tkanki, są. Sygnały tworzenia obrazów serca.

Angiografię naczyń wieńcowych. W tym teście, cienka, elastyczna rurka (cewnik) jest włożona do naczynia krwionośnego w pachwinie lub w ramię i poprowadził przez aortę do twoich tętnic wieńcowych.

Barwnik wstrzykuje się przez cewnik sprawia tętnice zaopatrujące serce widoczne na zdjęciu rentgenowskim. Badanie to pomaga lekarzom zidentyfikować zwężone tętnice do serca (choroba wieńcowa), które mogą być przyczyną niewydolności serca. Badanie może obejmować ventriculogram – procedurę, aby określić siłę głównej komorze serca pompującego (LV) i zdrowia zastawek serca.

Wyniki tych badań pomogą lekarzom określić przyczynę twoich objawów oraz opracować program do leczenia serca. W celu określenia najodpowiedniejszego leczenia swojej choroby, lekarze mogą klasyfikować niewydolności serca za pomocą dwóch systemów

American College of Cardiology / American Heart Association wytyczne. Ten etap oparte system klasyfikacji wykorzystuje litery od A do D. W skład systemu wchodzą kategorię dla ludzi, którzy są narażeni na ryzyko rozwoju niewydolności serca. Na przykład, osoba, która ma kilka czynników ryzyka niewydolności serca, ale żadnych oznak lub objawów niewydolności serca jest Etap A. Osoba, która cierpi na chorobę serca, ale brak oznak lub objawów niewydolności serca jest Etap B. Ktoś, kto ma chorobę serca i jest doświadcza lub doświadczyło objawów lub objawy niewydolności serca jest Etap C. osoba z zaawansowaną niewydolnością serca wymagającą specjalistycznych zabiegów Etap D.

Lekarze korzystać z tego systemu klasyfikacji zidentyfikować czynniki ryzyka i rozpocząć wcześnie, bardziej agresywnego leczenia, aby zapobiec lub opóźnić wystąpienie niewydolności serca.

Te systemy punktowych nie są niezależne od siebie. Lekarz często użyje je razem, aby pomóc zdecydować się najbardziej odpowiednie możliwości leczenia. Zapytaj swojego lekarza o swój wynik, jeśli jesteś zainteresowany w określaniu nasilenia niewydolności serca. Lekarz może pomóc zinterpretować swój wynik i zaplanować leczenie w oparciu o swoim stanie.

Niewydolność serca jest przewlekłą chorobą wymagające zarządzania przez całe życie. Jednak z leczenia, objawy niewydolności serca może poprawić, a serce czasem staje się silniejszy. Leczenie może pomóc żyć dłużej i zmniejszyć ryzyko śmierci nagle.

Lekarze czasami może poprawić niewydolności serca traktując przyczyny. Na przykład naprawy zastawki serca lub kontroli szybki rytm serca może odwrócić niewydolności serca. Ale dla większości ludzi, w leczeniu niewydolności serca polega na równowagę odpowiednich leków, aw niektórych przypadkach korzystanie z urządzeń, które pomagają bicie serca i kurczenia.

Lekarze zazwyczaj w leczeniu niewydolności serca z kombinacji leków. W zależności od objawów, może wziąć jeden lub więcej leków, w tym

Beta-blokery. Ta klasa leków nie tylko spowalnia tętno oraz obniża ciśnienie krwi, ale także ograniczenia lub odwraca niektóre szkody do serca, jeśli masz skurczową niewydolnością serca. Przykłady obejmują karwedilol (COREG), metoprolol (lopressor) i bisoprolol (Zebeta).

Leki te zmniejszają ryzyko niektórych zaburzeń rytmu serca i zmniejszyć swoje szanse na niespodziewanie umiera. Beta-blokery mogą zmniejszać objawy niewydolności serca, poprawiają pracę serca i pomóc żyć dłużej.

Diuretyków. Często nazywany pigułki wodne, diuretyki sprawi, że mocz częściej i utrzymać ze zbierania płynów w organizmie. Leki moczopędne, takie jak furosemid (Lasix), a także zmniejszyć płynu w płucach, dzięki czemu można łatwiej oddychać.

Ponieważ leki moczopędne dokonać ciała tracą potas i magnez, lekarz może przepisać również suplementów tych minerałów. Jeśli bierzesz moczopędne, lekarz może monitorować stężenie potasu i magnezu we krwi poprzez regularne badania krwi.

antagoniści aldosteronu. Leki te zawierają spironolakton (Aldactone) i eplerenon (INSPRA). Są to diuretyki oszczędzające potas, które również posiadają dodatkowe właściwości, które mogą pomóc ludziom z ciężką skurczową niewydolnością serca żyją dłużej.

W odróżnieniu od innych leków moczopędnych, spironolakton i eplerenon może podnieść poziom potasu we krwi do niebezpiecznego poziomu, więc skonsultować się z lekarzem, jeśli zwiększenie stężenia potasu jest problemem, i dowiedzieć się, czy trzeba zmienić spożycie żywności, która jest bogata w potas.

Może trzeba będzie podjąć dwa lub więcej leków w leczeniu niewydolności serca. Lekarz może przepisać inne leki serca, jak również – takie jak azotany na ból w klatce piersiowej, statyny do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi lub rozrzedzenie leków, żeby zapobiec zakrzepom krwi – wraz z lekami z niewydolnością serca.

Możesz być hospitalizowany jeśli masz nagłe pogorszenie objawów niewydolności serca. Podczas pobytu w szpitalu, może pojawić się dodatkowe leki, aby pomóc serce pompować lepiej i złagodzić objawy. Można również otrzymywać suplementację tlenu przez maskę lub małych rurek umieszczonych w nosie. Jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca, może trzeba użyć dodatkowego tlenu długoterminowo.

W niektórych przypadkach lekarz poleca operację traktowania podstawowy problem, który doprowadził do niewydolności serca. Niektóre zabiegi badane i wykorzystywane w niektórych ludzi to

Serce naprawa lub wymiana zaworu. Jeśli uszkodzona zastawka serca powoduje, że niewydolność serca, lekarz może zalecić dokonanie naprawy lub wymiany zaworu. Chirurg może zmodyfikować oryginalny zawór (zastawki) do eliminacji wstecznej przepływ krwi. Lekarze mogą również naprawić zawór przy ponownym płatków zastawki lub przez usunięcie nadmiaru tkanki zaworu tak, że ulotki można zamknąć szczelnie. Czasem naprawy zaworu obejmuje dokręcania lub wymiana pierścienia wokół zaworu (anuloplastyczny).

wymiana zaworu odbywa się podczas naprawy zaworu nie jest możliwe. W zabiegu wymiany zastawki uszkodzony zawór jest zastępowana przez sztuczną (protetycznego) zaworu.

Niektóre rodzaje serca naprawy lub wymiany zastawki można teraz zrobić bez operacji na otwartym sercu, przy użyciu chirurgii minimalnie inwazyjnej lub serca technik cewnikowania.

Kardiowertera-defibrylatora (ICD). Wszczepienie ICD jest urządzeniem podobnym do rozrusznika. Jest wszczepiane pod skórę na klatce piersiowej z przewodów prowadzących w twoich żyłach i do swojego serca.

ICD monitoruje rytm serca. Jeśli serce zaczyna bić w rytmie niebezpiecznej, lub gdy serce przestaje, ICD próbuje chodzić serca lub wstrząs go z powrotem do normalnego rytmu. Wszczepienie ICD może również funkcjonować jako stymulatora i przyspieszyć swoje serce nawet jeśli będzie zbyt powolne.

Cardiac resynchronizacji (CRT) lub dwukomorowej stymulacji. Dwukomorowej Czasowy stymulator wysyła impulsy elektryczne do obu dolnych komorach sercu’S (lewy i prawy) komór tak, że pompy w sposób bardziej efektywny, skoordynowany sposób.

Wiele osób z niewydolnością serca mają problemy z układem elektrycznym swojego serca, które powodują ich już słaby mięsień serca pokonać w nieskoordynowany sposób. Ten nieefektywny skurcz mięśni może spowodować niewydolność serca pogorszeniu. Często dwukomorowej stymulatora połączone z ICD dla osób z niewydolnością serca.

Pompy Serce. Te urządzenia mechaniczne, takie jak urządzenia wspomagające czynność komór (VADS) są wszczepiane do jamy brzusznej lub klatki piersiowej i dołączone do osłabienia serca, aby pomóc jej pompować krew do reszty ciała. VADS są najczęściej stosowane w lewej komorze serca na, ale mogą być one również stosowane w odpowiedniej komorze lub w obu komorach.

Lekarze po raz pierwszy użyty pomp serca, aby pomóc utrzymać kandydatów przeszczepie serca żyje w oczekiwaniu na przeszczep serca dawcy. VADS są obecnie często stosowane jako alternatywy dla transplantacji. Wszczepiane pompy serca można znacznie rozszerzyć i poprawić jakość życia niektórych osób z ciężką niewydolnością serca, którzy nie kwalifikują się do lub w stanie poddać się transplantacji serca lub oczekujących na nowe serce.

Transplantacja serca. Niektórzy ludzie mają taką ciężką niewydolność serca, że ​​zabieg operacyjny lub leki nie pomagają. Mogą one mieć ich chore serce zastąpić zdrowego dawcy serca.

Przeszczepy serca może znacząco poprawić przeżywalność i jakość życia niektórych osób z ciężką niewydolnością serca. Jednak kandydatami do transplantacji często trzeba długo czekać, zanim zostanie znaleziony odpowiedni dawca serca. Kilku kandydatów przeszczepach poprawy w tym okresie oczekiwania przez podaniu leku lub leczenia urządzenia i może być usunięta z listy przeszczepu oczekiwania.

Nawet z liczbą zabiegów z powodu niewydolności serca, to jest możliwe, że niewydolność serca może pogorszyć się do punktu, w którym leki nie działają, a przeszczep serca lub urządzenie nie jest rozwiązaniem. W takim przypadku może być konieczne wprowadzenie opieki hospicyjnej. Hospicjum zapewnia specjalną kurację dla śmiertelnie chorych ludzi.

Opieka hospicyjna umożliwia rodziny i przyjaciół – z pomocą pielęgniarek, pracowników socjalnych i przeszkolonych wolontariuszy – w pielęgnacji i pocieszyć kogoś bliskiego w domu lub w hospicjum rezydencje. Hospicjum zapewnia emocjonalne, psychologiczne, społeczne i duchowe wsparcie dla osób chorych i tych najbliżej nich.

Chociaż większość osób będących pod opieką hospicjum pozostać we własnych domach, program jest dostępny wszędzie – w tym domach opieki i ośrodkach wspomaganych żywych. Dla ludzi, którzy przebywają w szpitalu, specjalistami w end-of-life opieki może zapewnić komfort, współczujący opieki i godności.

Chociaż może to być trudne, dyskutować end-of-life problemy z rodziną i zespołu medycznego. Część tej dyskusji będzie prawdopodobnie wiązać dyrektyw Advance – ogólne określenie ustne i pisemne instrukcje dotyczące dajesz swoją opiekę medyczną powinny stać się nie może mówić za siebie.

Jeśli masz kardiowertera-defibrylatora (ICD), jeden ważny czynnik, aby omówić z rodziną i lekarzy jest wyłączenie defibrylatora tak, że nie może dostarczyć wstrząsy, aby twoje serce nadal bije.

Dokonywanie zmian w stylu życia, często może pomóc złagodzić objawy niewydolności serca i zapobiec pogarszaniu się choroby. Zmiany te mogą być jednymi z najważniejszych i najbardziej korzystne można zrobić. Zmiany w stylu życia lekarz może zalecić m.in.

Przestań palić. Papierosy odszkodowanie naczynia krwionośne, podnosi ciśnienie krwi, zmniejsza ilość tlenu we krwi i sprawia, że ​​twoje serce bije szybciej.

Jeśli palisz, poproś lekarza, aby polecić program, aby pomóc Ci rzucić palenie. Nie można uznać na przeszczep serca, jeśli nadal palić. Unikaj dymu tytoniowego, too.

Ograniczyć sól w diecie. Zbyt dużo sodu przyczynia się do zatrzymywania wody, co czyni pracę serca mocniej i powoduje duszność i obrzęki nóg, kostek i stóp.

Skonsultuj się z lekarzem na ograniczenie sodu Zalecane dla Ciebie. Należy pamiętać, że sól jest już dodane do przetworów spożywczych, i być ostrożnym podczas korzystania z substytutów soli.

Ogranicz alkohol i płynów. Lekarz prawdopodobnie zaleci, aby nie pić alkoholu, jeśli u pacjenta występuje niewydolność serca, ponieważ może wchodzić w interakcje z lekami, osłabić mięsień sercowy i zwiększyć ryzyko wystąpienia zaburzeń rytmu serca.

Jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca, lekarz może także zaproponować ograniczyć ilość płynów pić.

Być aktywnym. Umiarkowana aktywność aerobik pomaga utrzymać resztę ciała zdrowe i klimatyzowane, zmniejszając zapotrzebowanie na swojej mięśnia sercowego. Przed rozpoczęciem wykonywania chociaż porozmawiać z lekarzem na temat programu ćwiczeń, który jest właśnie dla Ciebie. Lekarz może zaproponować program chodzenia.

Sprawdź u lokalnego szpitala, aby sprawdzić, czy oferuje on program rehabilitacji kardiologicznej, a jeśli tak, to porozmawiać z lekarzem o zapisaniu w programie.

Redukować stres. Kiedy jesteś niespokojny lub zdenerwowany, twoje serce bije szybciej, mocniej oddychać i ciśnienie krwi często idzie w górę. Może to spowodować niewydolność serca gorsze, ponieważ twoje serce jest już kłopoty zaspokajaniu potrzeb organizmu.

Znajdź sposób na zmniejszenie stresu w swoim życiu. Aby dać swoje serce odpocząć, spróbuj drzemki lub oddanie odprężyć się, jeśli to możliwe. Spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną za społeczną i pomóc utrzymać stres w zatoce.

Spać spokojnie. Jeśli masz zadyszkę, szczególnie w nocy, sen z głową podparte stosując poduszkę lub klin. Jeśli chrapać lub miały inne problemy ze snem, upewnij się pod kątem bezdechu sennego.

Aby poprawić swój sen w nocy, podtrzymać głowę z poduszki. Również omówić z lekarzem zmianę czasu przyjmuje leki, zwłaszcza leki moczopędne. Biorąc leki moczopędne wcześniej w ciągu dnia może zmniejszyć potrzebę oddania moczu, jak często w ciągu nocy.

Kluczem do zapobiegania niewydolności serca jest zmniejszyć czynniki ryzyka. Można kontrolować lub wyeliminować wiele czynników ryzyka chorób serca – nadciśnienia tętniczego i choroby wieńcowej, na przykład – poprzez zmiany stylu życia, wraz z pomocą wszelkich potrzebnych leków.

Zmiany w stylu życia można zrobić, aby zapobiec niewydolności serca obejmują

Choć wiele przypadków niewydolności serca nie mogą być odwrócone, leczenie może niekiedy poprawić objawy i pomóc żyć dłużej. Można, a lekarz ze sobą współpracować, aby pomóc uczynić swoje życie bardziej komfortowym. Należy zwrócić uwagę na swoje ciało i jak się czujesz i poinformować lekarza, gdy czujesz się lepiej lub gorzej. W ten sposób lekarz będzie wiedział, jakie leczenie będzie najlepsze dla Ciebie. Nie bój się zadawać pytania z lekarzem na temat życia z powodu niewydolności serca.

Kroki, które mogą pomóc w zarządzaniu swoją kondycję m.in.

Zarządzanie niewydolności serca wymaga otwartego dialogu między Tobą a lekarzem. Bądź szczery, czy masz następujące zalecenia dotyczące diecie, stylu życia i przyjmowania leków. Lekarz często sugerują strategie, które pomogą Ci zdobyć i utrzymać się na torze.

wizyty u lekarza