radzenia sobie z lękiem po stracie – przegląd wątek

Niepokój i lęk mogą rozwijać po poważnych strat. Lęk jest ogólne złe napięcie lub niepokoju. Możesz czuć się zwykle lęk (tzw swobodnie pływające niepokój). Lęk może powodować objawy fizyczne, takie jak rozstrój żołądka lub ból głowy. Lęk może również doprowadzić do działania w sposób, który jest niczym niezwykłym dla was, jak jest bardziej wymagający, mniej cierpliwy, albo bardziej rozdrażniony.

Możesz zarządzać zmartwień i niepokoju przez

Jeśli intensywne niepokoje i wysokie stany lękowe dłużej niż kilka dni, porozmawiać z służby zdrowia lub pracownika służby zdrowia psychicznego. Poradnictwo, medycyna, lub kombinacja tych dwóch może pomóc w zarządzaniu lęku, który sprawia, że ​​trudno, aby funkcjonować.

Mówiąc lub pisząc o rzeczach, które Ci przeszkadzają. Nawet jeśli nie jesteś pewien, co przeszkadza Ci znalezienie słów do swoich uczuć często pomaga nam dowiedzieć się, co jest przyczyną niepokoju; Przejęcie co możesz. Tworzenie planów radzenia sobie z dnia na dzień działalności i problemów pomaga złagodzić obaw i niepokoju, który wypływa z poczucia niepewności. Jednak oprzeć się pokusie, aby ważne decyzje życiowe, gdy jesteś niespokojny lub martwi; Umożliwienie inni zrobić kilka rzeczy dla ciebie, które normalnie można zrobić samemu. może to być trudne. Jeśli niepokoje i obawy zakłócają zdolność do dbać o własne potrzeby i innych obowiązków, poprosić o pomoc innych. Pozwalanie innym osobom pomóc także pomaga je, ponieważ daje im możliwość pokazania ich opiekę i troskę o was; Prosząc o komfort. Może trzeba towarzystwa i pomagać, dopóki nie czują się mniej niespokojny i zmartwiony. Poproś kogoś, komu ufasz, aby pozostać z wami. To nie jest oznaką słabości -to jest znakiem, że są świadomi potrzeb i jesteś dbając o siebie.