radzenia sobie z poczuciem winy po stracie – przegląd wątek

Oczywiste jest, aby czuć jakieś poczucie winy i żałować po utracie bliskiej osoby, możliwość lub wartościowa sposób życia.

Przez Maggy Jak; Odmładzające działanie rumianku; Przykro mi to powiedzieć, że Piotr nie był bardzo dobrze w godzinach wieczornych. Jego matka umieścił go do łóżka, i kilka rumianku, i dała mu dawkę do Piotra! “Jedna łyżka mają być podjęte na łóżku na żywo.” –The Tale of Peter Rabbit, Beatrix Potte; Drogi Królik Piotr i jego kłopotliwe wybryki! Minęło ponad nagany matki go uspokoić po jego wstrząsające doświadczenie w ogrodzie pana McGregora. To był delikatny …

Bądź dla siebie łagodny podczas tego ćwiczenia. Patrząc wstecz na coś w swojej przeszłości, zazwyczaj można zobaczyć sytuację jaśniej i wymyślić lepszego sposobu, by go obsłużyć. Przypomnij sobie, że zrobił to najlepiej jak mogła, biorąc pod uwagę zaistniałe okoliczności w danym momencie.

Jeśli masz problemy z wybaczając sobie, rozmawiać z zaufanego przyjaciela, członka kleru, czy służby zdrowia. Dzielenie żałuje ani winnych uczucia z inną osobą często pomaga nam je przezwyciężyć.

Napisz listę swoich “powinien bogatymi” i “nie powinno bogatymi; Przypomnij sobie, że wszyscy mamy rzeczy zrobilibyśmy inaczej, jeśli dać szansę; Zidentyfikuj żałuje, że można oddziaływać na, na przykład dziękując przyjaciela, który nigdy właściwie podziękował za akt dobroci wybaczyć sobie za te żale, że nie można działać na poprawne;. rozpoznać, co masz zrobić dobrze i pogratulować sobie na to może to pomóc umieścić rzeczy w lepszej perspektywy.