rozwijanie czynników ryzyka osteoporozy: mity i fakty

Myślisz, że wiesz wszystko o osteoporozie? Szanse są, niektóre rzeczy, myślisz, że wiesz o czynniki ryzyka osteoporozy może być źle. Osteoporoza jest skomplikowana choroba, jeden, że jesteśmy wciąż poznawania. Z całym zmieniającym informacji tam, łatwo się zagubić.

Oto kilka typowych mitów na temat czynników ryzyka osteoporozy.

Jeśli twoje doświadczenie z kości jest dość dużo ogranicza się do wprowadzenia na tym szkielet każdego stroju Halloween, to można być oszukiwanie siebie z ważnej profilaktyki zdrowotnej; Weź ten quiz, aby dowiedzieć się, ile wiesz o zdrowie kości i dowiedzieć się nieco o tym, co można zrobić, aby chronić swój szkielet od stóp do głów; 1. Największy kości w ciele ludzkim i; za; skul; b; Spin; do; Kości udowej (kość udowa; d; Tibia (kości piszczelowej; Odpowiedź: c. Twój udowa …

To prawda, osteoporoza dotyka kobiety o wiele bardziej niż to robi ludzi. Około 80% wszystkich pacjentów z osteoporozą kobiety. Ale to oznacza, że ​​ludzie odpowiadają za 20% przypadków – a ponieważ choroba dotyka 10 milionów ludzi (i rośnie), co oznacza, że ​​2 miliony ludzi w Stanach Zjednoczonych mają osteoporozy teraz. Innym 3000000 ma osteopenię, spadek masy kostnej, która może przejść do osteoporozy, jeśli nie są odpowiednio leczone. Mężczyźni rzeczywiście mają większe ryzyko wystąpienia złamań związanych z osteoporozą niż raka prostaty, a oni prawie dwukrotnie częściej niż kobiety umierają w roku po złamaniu.

U starszych kobiet i mężczyzn w tym samym wieku, kobiety mają o 90% złamań kręgosłupa. Ale ludzie mają o jedną trzecią złamań szyjki kości udowej, i to strasznie dużo “, mówi Robert Heaney, MD, FACP, profesor medycyny na Creighton University w Omaha w stanie Nebraska. I uznanym w kraju ekspert w dziedzinie osteoporozy. On jest także członkiem Advisory panel dla 3-a-Day National Dairy Rady programu mleczarskiego. “to nie jest chorobą wyłącznie samice za pomocą wszelkich środków, a ludzie muszą brać go poważnie, jak również.

Można założyć, że lek bierzesz do leczenia osteoporozy jest wapń i witaminę D w nim również – ale nie jest to regułą. “Te leki mogą pomóc w zapobieganiu utracie masy kostnej, ale nie daje surowców – wapnia i fosforu -., Które tworzą minerały kostne Jeśli organizm nie ma, że ​​narkotyki to nie poradzę.” Heaney powiedział. Pamiętaj, aby jeść dieta bogata w wapń, nawet jeśli pacjent przyjmuje leki, i poprosić lekarza o leki na osteoporozę, które zawierają witaminę D.