Serce mruczy zabiegów i leków

Niewinny szmer serca zwykle nie wymagają leczenia, ponieważ serce jest normalne. Jeśli niewinne szmery są wynikiem choroby, takie jak gorączka lub nadczynność tarczycy, mruczy odejdzie kiedyś, że warunek ten jest traktowany.

Jeśli Ty lub Twoje dziecko ma zaburzenia szmer serca, leczenie może nie być konieczne. Lekarz może chcieć monitorować stan w czasie. Jeśli leczenie jest konieczne, to zależy od tego, co jest przyczyną problemu serca szmer i mogą obejmować leków lub operacji.

leki

Lek lekarz przepisze zależy od konkretnego problemu serca masz. Niektóre leki, lekarz może dać ci to

Wiele warunków, zawór nie może być traktowane jedynie leków. W zależności od stanu serca, lekarz może zalecić jedną z tych opcji w leczeniu uszkodzonego lub nieszczelnego zaworu

Aby naprawić zawór, lekarz może zalecić jedną z następujących procedur

W wielu przypadkach, zawór ma być zastąpiona. Dostępne są następujące opcje

Chirurgia

Operacja na otwartym sercu. Jest to podstawowy zabieg chirurgiczny w ciężkim zwężeniem zastawki. Chirurg usuwa zawór zwężony i zastępuje go z zaworem mechanicznym lub zaworem tkanek.

Zawory mechaniczne, wykonane z metalu, są trwałe, ale niosą ze sobą ryzyko tworzenia się zakrzepów krwi. Jeśli pojawi się zawór mechaniczny, trzeba brać leki przeciwzakrzepowe, takie jak warfaryna (Coumadin, Jantoven), do końca życia, aby zapobiec tworzeniu się zakrzepów krwi.

Zawory tkankowe – które mogą pochodzić z świnia, krowa lub ludzkiego dawcy zmarłego – często z koniecznością wymiany. Innym rodzajem wymiany zastawki tkanek, który wykorzystuje własne zastawki płucnej (autoprzeszczep) jest czasami możliwe.

Przezskórne wymiana zastawki aortalnej (TAVR). Mniej inwazyjne podejście TAVR wymaga wymiany zastawki aortalnej z protezy zastawkowej poprzez tętnicy w nodze lub niewielkiego nacięcia w klatce piersiowej.

W niektórych przypadkach, zawór może być wprowadzony za pomocą cewnika o Zastawka tkanek, które należy wymienić (procedura zaworu w stentowej).

naprawa armatury

TAVR jest zazwyczaj zarezerwowane dla osób z ciężkim zwężeniem zastawki aortalnej, którzy są w grupie zwiększonego ryzyka wystąpienia powikłań po operacji zastawki aortalnej.

Lekarze zalecali, że większość osób z nieprawidłowymi szmery sercowe przyjmować antybiotyki przed wizyty u dentysty lub po operacji z powodu możliwych powikłań związanych z zakażeniem bakteryjnym, który wpływa na podszewkę swojego serca (zapalenie wsierdzia).

Lekarze zalecają już antybiotyki przed zabiegami, za wyjątkiem osób z dużym ryzykiem powikłań infekcyjnego zapalenia wsierdzia, takich jak ci, którzy mają sztuczną zastawkę serca lub ludzi, z niektórymi wrodzonymi wadami serca.

wymiana zastawki