Terapia elektrowstrząsami w depresji: jak to działa, efekty i wiele więcej

depresja Trends

Dla niektórych osób z ciężką lub ciężką do leczenia depresji, terapia elektrowstrząsami (ECT) jest najlepszą terapią. Takie podejście, często nazywane “terapia elektrowstrząsu” jest często błędnie i nieprawidłowo postrzegane jako surowy okrutnej leczenia. W rzeczywistości, jest ona bezboleśnie przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym i jest uważany za najbardziej skuteczny w leczeniu ciężkiej depresji. To może być ratownictwa.

Czuje się w dół w czasie wakacji może być trudne, zwłaszcza, że ​​wydaje się tak z kroku ze światem. Wszyscy wydaje się rozpromieniony, rumianych policzkach, rozpiera duchu wakacje. Czujecie nędzny i wyczerpany; Ale tu jest coś cię rozweselić następnym razem utkniesz w pomieszczeniu biesiadników na imprezie wakacje: Wiele z nich to prawdopodobnie nieszczęśliwy, zbyt; “Myślę, że wiele osób powie, że święta to najgorszy czas w roku,” mówi Ken Duckworth, MD, dyrektor medyczny …

ECT nigdy nie jest używany na kogoś, kto nie chce go.

Z ECT ładunek elektryczny jest dostarczany do mózgu i powoduje zajęcie. Z powodów, które lekarze nie w pełni zrozumieć, to zajęcie pomaga złagodzić objawy depresji. ECT nie powoduje uszkodzenia strukturalne mózgu.

Sama procedura zazwyczaj wymaga pobytu w szpitalu, chociaż coraz częściej jest ona wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. W trakcie postępowania, zostanie uśpiony w znieczuleniu ogólnym. Ty nic nie czujesz. Lekarz będzie również daje zwiotczające mięśnie. Elektrody będą stosowane na skórę głowy i dostarczać prąd elektryczny. Ta stymulacja elektryczna powoduje krótkie zajęcia. Zajęcie jest kontrolowane za pomocą leków, więc twoje ciało nie porusza się. Będziesz obudzić kilka minut później, bez żadnej pamięci o zabiegu.

Liczbę potrzebnych sesji zależy. Wiele osób ma od sześciu do 12 sesji w ciągu kilku tygodni. Po wstępnej obróbce, może wymagać dodatkowych zabiegów ECT oprócz depresji medycyny i terapii, aby zapobiec nawrotom depresji.

Badania wykazały, że ECT działa dla wielu ludzi, którzy mają opornych na leczenie depresji. Jedno badanie z 39 osób z opornym na leczenie depresji porównywano działanie leku przeciwdepresyjnego z ECT. Po dwóch do trzech tygodni, 71% ludzi, którzy otrzymali leczenie elektrowstrząsami miało pozytywny odpowiedź na leczenie. Ale tylko 28% respondentów, którzy otrzymali lek przeciwdepresyjny miał pozytywną odpowiedź po czterech tygodniach leczenia. Wyniki zostały opublikowane w 1997 roku w czasopiśmie medycznym Acta Psychiatrica Skandynawii.

s nową serię e-mail na diagnozowania, leczenia i życia z zaburzeniami jedzenia binge