Uczta w błysku: tworzyć własne mrożonych przystawek

Gniazdowania instynkt nie tylko dla ptactwa. O tej porze roku, my też ochotę przygotować nasze “gniazda” dla długiej zimie na przodzie. I jeden świetny sposób, aby to zrobić jest gotować się duże partie naszych ulubionych potraw spadek, a następnie zamrozić porcje nich ułatwia odgrzewania na ruchliwych wieczorami (lub przytulne, leniwe weekendy).

Spaghetti Sauc; Meatloa; Klops; Zapiekanka; Zupa; Gulasz; papryczka chili

Rozmrożenie żywności w lodówce. Małe przedmioty można rozmrozić przez noc w lodówce, te większe potrwa dłużej; Aby rozmrozić żywność szybko, trzymaj pod zimną bieżącą wodą (w dobrze zapieczętowanych kopertach) lub użyj rozmrażanie na kuchence mikrofalowej. W przypadku korzystania z kuchenki mikrofalowej, gotować lub podgrzać jedzenie wkrótce po jej rozmrożenia. To dlatego, że ma tendencję do mikrofal rozpocząć gotowanie niektóre obszary żywności, podczas gdy rozmraża; Chłodny jedzenie tak szybko jak to możliwe przed umieszczeniem go w zamrażarce. Po pierwsze, upewnij się, że znajduje się w płytkim zbiorniku, większa powierzchnia będzie rozproszyć ciepło szybciej. Utrzymanie wieko kontenera pomoże schłodzić szybciej, zbyt; Szybko ochłodzić gorące jedzenie, płynąc pojemnik w zlewie wypełnionym wodą z lodem (lub w większej miski wypełnionej kostkami lodu lub wody z lodem). W przypadku korzystania z wody z lodem, zmień go często, aby zachować to bardzo zimne; Nie zbiorczego zamrażarkę, zimne powietrze będzie krążyć lepiej. Przejdź przez zamrażarce okresowo i wyrzucić byle żywności lub nie będzie korzystać.

Tak, to zajmuje trochę planowania i trochę pracy prep (wszystko, co do krojenia). Ale podczas gotowania zdrowej żywności w dużych partiach, możesz skończyć z zamrażarką pełen własnych domowych “lekkich” zamrożonych entrÃÂes. Czy jesteś motywowany wygody, ekonomii lub zdrowia, gotowanie wielkich partii jest wielki zwyczaj, aby dostać się do.

Niektóre dania są bardziej niż inne nadają się do gotowania w dużych ilościach i zamrażania w pojedynczych porcjach.

Pokarmy, które nadają się do zamrażania i podgrzewania m.in.

Bezpieczeństwo żywności może być trochę trudne, kiedy się ochłodzić duże partie naczyniu, a następnie zamrozić, rozmrozić go tylko kilka tygodni lub dni później.

Co chcesz uniknąć jest utrzymanie żywności w temperaturze, gdzie jest narażona na wzrost bakterii: że w międzyczasie etapie, kiedy nie jest zbyt gorąco i nie za zimno. Trzeba przejść przez ten etap, tak szybko jak to możliwe po schłodzeniu danie, i pominąć je w całości, gdy rozmrażanie żywności.

Aby to osiągnąć

zdrowe, smaczne przepisy kulinarne, z magazynu i dobrze zjeść.

Kurczak, czekolada, sałatki, desery, zupy