utratę słuchu

Utrata słuchu, które występuje stopniowo wraz z wiekiem (głuchota starcza) jest powszechne. Około 25 procent ludzi w Stanach Zjednoczonych w wieku od 55 do 64 lat mają pewien stopień utraty słuchu. Dla osób powyżej 65 roku życia, liczba osób z pewną utratą słuchu jest prawie 1 w pkt 2.

Starzenie się i przewlekłe narażenie na głośne dźwięki są istotnymi czynnikami, które przyczyniają się do utraty słuchu. Inne czynniki, takie jak nadmierne woskowiny, może czasowo uniemożliwić uszy od prowadzenia dźwięki jak powinny.

Nie można odwrócić większość rodzajów utraty słuchu. Jednak nie trzeba żyć w świecie wyciszony, mniej wyraźne dźwięki. Ty i Twój lekarz lub specjalista słuchu podjąć kroki, aby poprawić to, co słyszysz.

Oznaki i objawy utraty słuchu może obejmować

Jeśli masz nagłą utratę słuchu, szczególnie w jednym uchu, zasięgnąć natychmiastowej pomocy medycznej.

Kiedy udać się do lekarza

Porozmawiaj z lekarzem, jeśli trudności w słyszeniu zakłóca swoim codziennym życiu. Twój słuch może ulec pogorszeniu, jeśli

Jak słyszysz

Niektóre przyczyny utraty słuchu obejmują uszkodzenia ucha wewnętrznego, gromadzeniu się woskowiny, infekcje i pęknięcia błony bębenkowej. Aby zrozumieć, jak następuje utrata słuchu może być pomocne w zrozumieniu, jak słuchacie.

Słuchu występuje, gdy fale dźwiękowe dotrzeć do struktur wewnątrz ucha, gdzie drgania fal dźwiękowych są przekształcane w sygnały nerwowe, które mózg rozpoznaje jako dźwięk.

Przewód słuchowy składa się z trzech głównych obszarach: ucha zewnętrznego, ucha środkowego i ucha wewnętrznego. Fale dźwiękowe przechodzą przez małżowinę uszną i powodują drgań na błonę bębenkową. Błona bębenkowa i trzy małe kości ucha środkowego wzmacniać drgania podczas ich podróży do ucha wewnętrznego. Tam, wibracje przechodzą przez płyn w konstrukcji ślimaka kształcie w uchu wewnętrznym (ślimak).

Przydzielony do komórek nerwowych w ślimaku są tysiące drobnych włosków, które pomagają przełożyć wibracje dźwiękowe w sygnały elektryczne, które są przekazywane do mózgu. Drgania w różnych dźwięków wpływać na te małe włosy w różny sposób, przez co komórki nerwowe wysłać różne sygnały do ​​mózgu. To, w jaki sposób odróżnić jednego dźwięku od drugiego.

Jak utrata słuchu może wystąpić

Przyczyny utraty słuchu m.in.

Uszkodzenie ucha wewnętrznego. Starzenie się i narażenie na hałas może powodować zużycie na włosach lub komórek nerwowych w ślimaku, które wysyłają sygnały dźwiękowe do mózgu. Kiedy te włosy lub komórki nerwowe są uszkodzone lub ich brakuje, sygnały elektryczne nie są transmitowane tak skutecznie, i występuje utrata słuchu. Wyższe skośnych dźwięki mogą stać się stłumiony do ciebie.

Może to być trudne, aby wyłowić słowa przeciwko szumu tła. Dziedziczenie może sprawić, że bardziej podatne na te zmiany. Ten rodzaj utraty słuchu jest znany jako niedosłuchem odbiorczym, który jest trwały.

Czynniki, które mogą uszkodzić lub doprowadzić do utraty włosów i komórek nerwowych w uchu wewnętrznym m.in.

Jaką poziomów decybeli jesteś narażony na podczas typowego dnia? Aby dać wyobrażenie, porównać dźwięki wokół ciebie do tych konkretnych dźwięków i odpowiadających im poziomów decybeli

Porównując głośność dźwięków wspólnych

Poniżej znajdują się najwyższe dopuszczalne poziomy hałasu w miejscu pracy, na które może być narażone bez ochronników słuchu, i na jak długo.

Ubytek słuchu może mieć znaczący wpływ na jakość życia. Wśród starszych dorosłych z utratą słuchu, często zgłaszane problemy m.in.

Niestety, większość osób dotkniętych utratą słuchu żyć z tymi trudnościami lat przed podjęciem leczenia – albo nie zgłaszają się na leczenie w ogóle. Może to również powodować trwałe problemy dla tych, którzy was miłują, jeśli starają się poradzić sobie zaprzeczając ubytku słuchu lub wycofania się z interakcji społecznych.

Jeśli podejrzewasz, że może być utrata słuchu, należy skontaktować się z lekarzem. Po wstępnej ocenie, lekarz może skierować pacjenta do specjalisty audiologa (słuchu).

Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się do terminu i wiedzieć, czego oczekiwać od lekarza.

W przypadku utraty słuchu, kilka podstawowych pytań do lekarza to

Maksymalne okresy ekspozycji dźwięku

Lekarz może zadać Ci kilka pytań, w tym

Testy do diagnozowania niedosłuchu może obejmować

Co możesz zrobić

Testy Audiometr. Podczas tych bardziej szczegółowych testów przeprowadzonych przez audiologa, nosisz słuchawki i słyszeć dźwięki skierowane do jednego ucha na raz. Audiolog prezentuje gamę dźwięków o różnych kolorach i poprosi o wskazanie każdym razem, gdy usłyszysz dźwięk.

Każdy dźwięk jest powtarzany na poziomie słaba, aby dowiedzieć się, kiedy ledwo można usłyszeć. Audiolog przedstawi również różne słowa określające zdolność słyszenia.

Jeśli masz problemy ze słuchem, dostępna jest pomoc. Leczenie zależy od przyczyny i nasilenia utraty słuchu.

Dostępne są następujące opcje

Pierwsze leczenia może poprawić jakość życia dramatycznie. Ludzie, którzy korzystają z aparatów słuchowych zgłosić te korzyści

Poniższe wskazówki mogą pomóc Ci łatwiej komunikować pomimo ubytku słuchu

Czego można oczekiwać od lekarza

Hearing Loss Prevention składa się z kroków, które można podjąć, aby pomóc zapobiegać uraz akustyczny i uniknąć pogorszenia związanej z wiekiem utraty słuchu

wizyty u lekarza

Korzyści z leczenia