wielkie testy mal napadami i diagnoza

Lekarz zapyta o szczegółowy opis zajęcie, które jest istotne dla rozpoznania. Bo ludzie, którzy mają objawy padaczki stracić przytomność i nie pamięta swoich napadów, opis musi pochodzić od ludzi, którzy byli świadkami napadów.

Lekarz może próbować określić, czy dany wyzwalacz, takich jak intensywne ćwiczenia, głośnej muzyki, migające światła (takie jak te spowodowane przez gry wideo lub telewizji) lub brak snu, poprzedzony swoje zajęcie. Jednak większość ludzi nie ma spójną identyfikację lub spust.

Historia medyczna

Jeśli miałeś zajęcia, lekarz zwykle wykona neurologiczne egzamin, który sprawdza

egzamin neurologiczne

On lub ona może również zadawać pytania, aby ocenić swoje myślenie, wyrok i pamięć.

Badania krwi mogą być zamawiane jako właściwe, aby sprawdzić problemy, które mogą być przyczyną lub wywołując drgawki.

Lekarz może także zaproponować skany lub prób mających na celu wykrycie nieprawidłowości w mózgu.

Elektroencefalogramu (EEG). EEG wykazuje aktywności elektrycznej mózgu za pomocą elektrod umieszczonych na skórze głowy. Osoby z padaczką często mają zmiany w ich normalnego wzorca fal mózgowych, nawet jeśli nie masz zajęcia.

Stan mięśni

W niektórych przypadkach lekarz może zalecić monitorowanie wideo-EEG, które mogą wymagać hospitalizacji. Pozwala to lekarzowi, aby porównać – sekunda po sekundzie – zachowań zaobserwowanych podczas napadu z Twojego wzorca EEG z dokładnie tym samym czasie.

To porównanie może pomóc lekarz dokładnie określić rodzaj padaczki masz, co pozwala zidentyfikować najbardziej odpowiednie opcje leczenia, a to może pomóc upewnić się, że rozpoznanie napadów jest poprawna.

Obrazowanie mózgu. Tomografii komputerowej (TK) i rezonans magnetyczny (MRI) na uzyskanie dokładnych obrazów mózgu i może ujawnić guzy, torbiele i nieprawidłowości strukturalnych.

Podczas skanowania CT lub MRI, będzie leżeć na wyściełanym stole, który przesuwa się w maszynie. Twoja głowa będzie unieruchomione w nawias, aby poprawić precyzję podczas obrazy mózgu są podejmowane.

objawy motoryczne

Badania krwi i skany