wielkie zabiegi mal napadami i narkotyki

Nie każdy, kto ma jedno zajęcie będzie miał jeszcze jeden, i dlatego, że zajęcie może być odosobniony przypadek, lekarz może zdecydować o rozpoczęciu leczenia, dopóki nie masz już więcej niż jeden. Leczenie zazwyczaj obejmuje stosowanie leków przeciwdrgawkowe.

Wiele leków są stosowane w leczeniu epilepsji i napadów padaczkowych, takich jak

leki

Znalezienie odpowiedniego leku i dawkowanie może być wyzwaniem. Lekarz może przepisać najpierw pojedynczy lek w stosunkowo małych dawkach, a następnie dawkę zwiększa się stopniowo, aż do napady są doskonale kontrolowane.

Ciąża i drgawki

Wiele osób z padaczką są w stanie zapobiec napadów biorąc tylko jeden lek, ale inne wymagają więcej niż jeden. Jeśli wypróbowałeś dwa lub więcej schematów pojedynczych leków bez powodzenia, lekarz może zalecić próbuje kombinację dwóch leków.

Aby osiągnąć jak najlepszą kontrolę napadów możliwe, brać leki dokładnie zgodnie z zaleceniami. Przed dodaniem innych leków na receptę, over-the-counter leków lub preparatów ziołowych zawsze skontaktować się z lekarzem.

I nigdy nie przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem.

Łagodne działania uboczne leków przeciwatakowe mogą zawierać

Antykoncepcja i leki przeciwzapalne napadami

Bardziej niepokojące skutki uboczne, które muszą być podane do wiadomości lekarza natychmiast m.in.

Ponadto, lek Lamictalu jest związana ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia aseptyczne zapalenie opon mózgowych, zapalenie błony ochronnej, obejmujących mózg i rdzeń kręgowy, który jest podobny do bakteryjnego zapalenia opon mózgowych.

Kobiety, które już miały poprzednie napady zwykle są w stanie mieć zdrowe ciąże. Wady wrodzone związane z niektórymi lekami może czasami wystąpić.

W szczególności, kwas walproinowy jest związane z deficytem funkcji poznawczych i wadami cewy nerwowej, takich jak rozszczep kręgosłupa. American Academy of Neurology zaleca, aby kobiety unikać stosowania kwasu walproinowego w okresie ciąży z powodu zagrożenia dla dziecka.

Omów te zagrożenia z lekarzem. Ze względu na ryzyko wystąpienia wad wrodzonych, a ponieważ ciąża może zmieniać stężenie leków, planowania uprzedzenie jest szczególnie ważne dla kobiet, które już miały drgawki.

W niektórych przypadkach może to być odpowiednie w celu zmiany dawki leku napadów przed lub w czasie ciąży. Leki mogą być przełączane w rzadkich przypadkach.

Ważne jest również, aby wiedzieć, że niektóre leki anty-napadów mogą zmieniać skuteczność doustnej antykoncepcji (kontroli urodzeń) leków. Jeśli antykoncepcja jest priorytetem, skontaktować się z lekarzem w celu oceny, czy dany lek wchodzi w interakcje z doustnych środków antykoncepcyjnych, a jeśli inne formy antykoncepcji powinny być brane pod uwagę.