wiesiołka (Oenothera spp.) w tle

Naturalne Standard® Monografia Pacjent, Copyright © 2016 (). Wszelkie prawa zastrzeżone. dystrybucja komercyjna zabronione. Monografia ta jest przeznaczona wyłącznie do celów informacyjnych i nie powinny być interpretowane jako konkretnego lekarza. Należy skonsultować się z wykwalifikowanym świadczeniodawcę przed podjęciem decyzji o terapii i / lub warunków zdrowotnych.

Rdzenni Amerykanie tradycyjnie uważane Primrose roślinnych wieczoru nasiona, liście i korzenie się żywności. Użyli też roślinę traktować siniaki lub rany, hemoroidy, problemy żołądkowe i ból gardła.

Olej uzyskiwany z nasion wiesiołka (Oenothera biennis) roślin składa się z dużej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Te kwasy tłuszczowe omega-6, obejmują kwasy tłuszczowe, kwas linolenowy, i kwas gamma-linolenowy (GLA). GLA został dopuszczony do leczenia bólu piersi i egzemy w wielu krajach.

Olej z wiesiołka (EPO) badano na kilka chorób, zwłaszcza tych dotkniętych przez produkty metabolizmu kwasów tłuszczowych. Nie jest dobre naukowych dowodów na poparcie EPO w leczeniu egzemy.

Monografia ta oparta na dowodach została przygotowana przez współpracę Natural Standardowe Badawczego