wtrysku gentamycyny

Terapia jest związane z potencjalnym neurotoksyczności, ototoksycznego i nefrotoksyczności. Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek, w podeszłym wieku, odwodnienie, i tych, którzy otrzymują duże dawki lub długotrwałego leczenia istnieje zwiększone ryzyko toksyczności. Monitorować czynność nerek i słuchu podczas terapii i przerwać leczenie lub dostosować dawkę, jeśli istnieją dowody ototoksycznego lub nefrotoksyczności. Aminoglikozydowe wywołanej ototoksyczność jest zwykle nieodwracalne. Surowicy stężenia aminoglikozydów powinien być monitorowany, gdy to możliwe, aby zapewnić odpowiedni poziom i uniknąć potencjalnie toksycznych poziomów. Należy unikać jednoczesnego stosowania innych potencjalnie neurotoksyczne lub nefrotoksycznymi agentów lub silnych leków moczopędnych. Aminoglikozydy mogą spowodować uszkodzenie płodu podawany kobietom w ciąży.

Używa Dla gentamycyny

Klasa terapeutyczna: antybiotyki

Klasa chemiczna: aminoglikozydowe

Gentamycyna należy do grupy leków znanych jako antybiotyki aminoglikozydowe. Działa poprzez zabijanie bakterii lub zapobiegania ich wzrost. Jednak gentamycyny nie zadziała na przeziębienie, grypę lub inne infekcje wirusowe.

wtrysku Gentamycyna jest zwykle wykorzystywane do ciężkich zakażeń bakteryjnych, dla których inne leki mogą nie działać. Jednakże, może również powodować poważne skutki uboczne, w tym uszkodzenie nerek i części ciała, który kontroluje słuch. Te działania niepożądane mogą być bardziej prawdopodobne u pacjentów w podeszłym wieku oraz noworodków. Należy lekarz mówić o korzyści gentamycyny, jak również ryzyka.

gentamycyna ma być podawany wyłącznie pod bezpośrednim nadzorem lekarza.

Decydując się na użycie leku, ryzyko przyjmowania leku musi być wzięta pod uwagę dobro będzie to robić. Jest to decyzja, kiedy lekarz zrobić. Dla gentamycyny, następujące dokumenty powinny być traktowane

Należy powiedzieć lekarzowi, jeśli kiedykolwiek miał nietypowa lub alergiczna reakcja na gentamycynę lub jakiekolwiek inne leki. Należy również poinformować lekarza prowadzącego, jeśli masz jakiekolwiek inne rodzaje alergii, takie jak do żywności, barwniki, konserwanty, lub zwierząt. W przypadku produktów bez recepty, czytać uważnie etykiety lub opakowania produktów.

Przed użyciem gentamycynę

Odpowiednie badania przeprowadzone do tej pory nie wykazano, specyficzne problemy pediatryczne, które ograniczają użyteczność wtrysku gentamycyny u dzieci. Jednak gentamycyny należy stosować ostrożnie u wcześniaków i noworodków.

Brak dostępnych informacji na temat relacji w wieku do skutków zastrzyku gentamycyny u pacjentów geriatrycznych. Jednak u pacjentów w podeszłym wieku są bardziej narażone na problemy z nerkami, które mogą wymagać ostrożności i dostosowanie dawki u pacjentów otrzymujących zastrzyk gentamycyny.

Badania sugerują, że u kobiet lek ten stwarza minimalne ryzyko dla niemowlęcia podczas stosowania w okresie karmienia piersią.

Mimo, że niektóre leki nie powinny być stosowane razem w ogóle, w innych przypadkach dwa różne leki mogą być wykorzystywane razem, nawet jeśli może występować interakcje. W takich przypadkach lekarz może chcieć zmienić dawkę lub inne środki ostrożności może być konieczne. Podczas odbierania gentamycynę, szczególnie ważne jest, że personel medyczny wie, jeśli pacjent przyjmuje którykolwiek z wymienionych poniżej leków. Następujące oddziaływań wybrano na podstawie ich potencjalne znaczenie i nie muszą być całkowicie włącznie.

Korzystanie gentamycynę z którymkolwiek z następujących leków nie jest zalecane. Lekarz może podjąć decyzję o nie traktują cię z tego leku lub zmiany niektórych innych przyjmowanych leków.

Korzystanie gentamycynę z jednego z następujących leków zazwyczaj nie jest zalecane, ale mogą być wymagane w pewnych przypadkach. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Korzystanie gentamycynę któregokolwiek z następujących leków może powodować zwiększone ryzyko wystąpienia pewnych skutków ubocznych, ale używając obu leków może być najlepsze leczenie dla Ciebie. Jeśli oba leki są przepisywane razem, lekarz może zmienić dawkę lub częstotliwość korzystania z jednego lub obu leków.

Niektóre leki nie powinny być używane w lub wokół czasie spożywania żywności lub jedzenia niektórych rodzajów żywności, ponieważ mogą wystąpić interakcje. Używanie alkoholu i tytoniu z niektórymi lekami może też powodować interakcje prawdopodobne. Porozmawiaj z swoim lekarzem stosowanie leku z przewagą żywności, alkoholu lub tytoniu.

Obecność innych problemów zdrowotnych może mieć wpływ na korzystanie z gentamycyną. Upewnij się, aby poinformować lekarza, jeśli masz jakieś inne problemy zdrowotne, zwłaszcza

Pielęgniarka lub inny wyszkolony personel medyczny daje gentamycyny. gentamycyna jest podawana jako strzał domięśniowe lub dożylnie.

Aby pomóc wyjaśnić zakażenia całkowicie zachować przy użyciu gentamycynę za cały czas leczenia, nawet jeśli zaczynają czuć się lepiej po kilku dniach. Ponadto, gentamycyna pracuje najlepiej, gdy jest stały w ilości krwi. Aby pomóc utrzymać stałą ilość, musi pojawić gentamycynę w regularnych odstępach czasu.

Aby utrzymać swoje nerki pracują dobrze i zapobiec problemom z nerkami, pić dodatkowych płynów tak miniesz więcej moczu, podczas gdy Ty lub Twoje dziecko otrzymują gentamycynę.

Lekarz sprawdzi postępy ściśle zaś Ty lub Twoje dziecko otrzymują gentamycynę. Pozwoli to lekarz, aby sprawdzić, czy lek działa prawidłowo i zdecyduje, czy Ty lub Twoje dziecko nadal otrzymać. może być potrzebna krew, mocz, słuchowe i nerwowe testy w celu sprawdzenia niepożądanych efektów.

Jeśli objawy Twój lub Twojego dziecka nie poprawi się w ciągu kilku dni lub gdy stają się one gorsze, skontaktować się z lekarzem.

Korzystanie gentamycynę podczas ciąży może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Stosować skuteczną formę kontroli urodzeń na bieżąco z zajściem w ciążę. Jeśli uważasz, że zajdzie w ciążę podczas stosowania leku należy poinformować lekarza od razu.

gentamycyna mogą powodować poważne reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, który może stanowić zagrożenie dla życia i wymagają natychmiastowej pomocy medycznej. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma świąd, pokrzywka, chrypka, duszność, trudności w oddychaniu, trudności w połykaniu lub którykolwiek obrzęk rąk, twarzy lub w jamie ustnej po otrzymaniu gentamycynę.

Przestań używać gentamycynę i skontaktować się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma nagłe osłabienie słuchu lub utratę słuchu, które mogą towarzyszyć zawroty głowy i szum w uszach. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent lub dziecko ma zawroty głowy lub zawroty głowy, uczucie ciągłego przepływu siebie lub otoczenia, lub uczucie wirowania. Mogą to być objawy uszkodzenia słuchu lub poczucia równowagi.

Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma krew w moczu, zmiany w częstości oddawania moczu lub ilości moczu, trudności z oddychaniem, senność, zwiększone pragnienie, utratę apetytu, nudności lub wymioty, obrzęk stóp lub podudzi lub osłabienie. Mogą to być objawy poważnej choroby nerek (np Fanconiego-like syndrom).

Prawidłowe użycie gentamycyny

gentamycyna może powodować problemy nerwowe. Skonsultuj się z lekarzem od razu, jeśli Ty lub Twoje dziecko ma drętwienie, mrowienie skóry, drżenie mięśni lub drgawki.

Upewnij się, że lekarz wie, że używasz gentamycynę wcześniej o operacji lub innych procedur, które wymagają, aby otrzymać paraliżujący lek (np znieczulające, leki blokujące przewodnictwo nerwowo-mięśniowe). Korzystanie zastrzyk gentamycyny razem z lekami paraliżujący może zwiększać ryzyko wystąpienia trudności w oddychaniu, senność, niemożność oddechu bez pomocy lub zmęczenie lub osłabienie.

Nie należy przyjmować inne leki, o ile nie zostały omówione z lekarzem. Obejmuje to na receptę lub bez recepty (over-the-counter []) leki OTC i suplementy ziołowe i witaminowe.

Wraz z jego potrzebnych efektów, lek może powodować działania niepożądane. Chociaż nie wszystkie z tych objawów niepożądanych może wystąpić, jeśli robią wystąpić mogą potrzebować pomocy lekarskiej.

Skonsultuj się z lekarzem lub pielęgniarką natychmiast, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne, które z reguły nie potrzebują pomocy lekarskiej. Te działania niepożądane mogą odejść w trakcie leczenia, jak twoje ciało dostosowuje się do medycyny. Również Twój pracownik służby zdrowia może być w stanie powiedzieć o sposobach zapobiegania lub zmniejszenia niektórych z tych działań niepożądanych. Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli którykolwiek z następujących objawów niepożądanych lub są uciążliwe lub jeśli masz jakiekolwiek pytania na ich temat

Inne działania niepożądane nie wymienione może również wystąpić u niektórych pacjentów. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych objawów należy skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia.

Środki ostrożności podczas korzystania z gentamycynę

Dostępne tylko Rx Recepty

Ciąża Kategoria D Pozytywna dowody ryzyka

Harmonogram N CSA Nie kontrolowane narkotyków

Zatwierdzenie Historia Historia Kalendarz Drug w FDA

Bakteryjne zakażenie cyprofloksacyna, amoksycylina, doksycyklina, azytromycyna, metronidazol, Augmentin

Bakteriemia cyprofloksacyna, metronidazol, klindamycyna, Flagyl, wankomycyna

Skutki uboczne gentamycyny

gentamycyna

Mukowiscydoza azytromycyna, Zithromax, gentamycyna, Creon, witamina E

Burns, zewnętrzna lidokaina miejscowego, wankomycyna, gentamycyna, tobramycyna, Silvadene, albumina ludzka