wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) leczenia i leków

Zmiana stylu życia może przejść długą drogę w kierunku kontroli nadciśnienia tętniczego. Lekarz może zalecić jeść zdrową dietę z mniejszą ilością soli, regularnie ćwiczyć, rzucić palenie i utrzymania zdrowej wagi. Ale czasami zmiany stylu życia nie są wystarczające.

Oprócz diety i ćwiczeń fizycznych, lekarz może zalecić leki na obniżenie ciśnienia krwi.

Leki stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi

Ciśnienie krwi celem leczenia zależy od tego jak jesteś zdrowy.

Jeśli jesteś w wieku od 60 lat lub starszych, a stosowanie leków powoduje obniżenie ciśnienia skurczowego krwi (takich jak mniejsza niż 140 mm Hg), swoje leki nie będą musiały ulec zmianie, o ile nie spowoduje negatywnych skutków dla zdrowia i jakości życia.

Również osoby starsze niż 60 często mają izolowanym nadciśnieniem skurczowym – gdy ciśnienie rozkurczowe jest normalne, ale ciśnienie skurczowe jest wysoka.

Kategoria leków lekarz przepisze zależy od pomiarów ciśnienia tętniczego i innych Twoich problemów medycznych.

Dodatkowe leki czasami stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi

Tiazydowych leków moczopędnych. Leki moczopędne, czasami zwane pigułki wodne, są leki, które działają na nerki pomagają organizmowi wyeliminować sodu i wody, zmniejszenie objętości krwi.

Diuretyki tiazydowe są często pierwszym, ale nie jedynym wyborem w wysokie ciśnienie krwi leki. Diuretyki tiazydowe obejmują hydrochlorotiazyd (MICROZIDE), chlortalidonu i innych.

Jeśli nie bierzesz diuretyk i ciśnienie krwi pozostaje na wysokim poziomie, porozmawiaj z lekarzem o dodanie jednego lub wymiany leku aktualnie zabrać ze środkiem moczopędnym. Leki moczopędne i blokery kanału wapniowego mogą działać lepiej dla czarnych i osób starszych niż zrobić angiotensyna-konwertazy angiotensyny (ACE) oddzielnie inhibitorów. Częstym skutkiem ubocznym leków moczopędnych zwiększa oddawanie moczu.

Beta-blokery. Leki te zmniejszają obciążenie dla serca i otworzyć swoje naczynia krwionośne, powodując swoje serce bić wolniej iz mniejszą siłą. Beta-blokery należą Acebutolol (Sectral), atenolol (Tenormin) i inne.

Gdy przepisane sam, beta-blokery nie działają tak dobrze, zwłaszcza u osób starszych i czerni, ale może być skuteczne w połączeniu z innymi lekami ciśnienia krwi.

Zmiany stylu życia w leczeniu nadciśnienia tętniczego

blokery kanału wapniowego. Te leki – w tym amlodypiny (Norvasc), diltiazem (CARDIZEM, Tiazac, inne) i innych – pomaga rozluźnić mięśnie naczyń krwionośnych. Niektóre powolne tętno. Blokery kanału wapniowego mogą działać lepiej dla ludzi starszych i czerni niż zrobić sama inhibitory ACE.

Sok grejpfrutowy wchodzi w interakcje z niektórymi blokery kanału wapniowego, zwiększenie stężenia we krwi leków i oddanie się w grupie podwyższonego ryzyka wystąpienia efektów ubocznych. Porozmawiaj z lekarzem lub farmaceutą, jeśli obawiasz się o interakcji.

Inhibitory reniny. Aliskirenu (Tekturna) spowalnia produkcję reniny, enzymu wytwarzanego przez nerki, który uruchamia łańcuch etapach chemicznych, który zwiększa ciśnienie krwi.

Tekturna działa zmniejszając zdolność reniny, aby rozpocząć ten proces. Ze względu na ryzyko poważnych powikłań, w tym udaru mózgu, nie należy przyjmować aliskirenu z inhibitorami ACE lub ARB.

Jeśli masz kłopoty z uzyskaniem ciśnienia krwi bramki kombinacji powyższych leków, lekarz może przepisać

Aby zmniejszyć liczbę dziennych dawek leków, czego potrzeba, lekarz może przepisać kombinacji leków w małych dawkach większych niż dawki jednego leku. W rzeczywistości, dwa lub więcej leków ciśnienia krwi są często skuteczniejsze niż jeden. Czasem znalezienie najskuteczniejszego leku lub kombinacji leków jest kwestią prób i błędów.

nadciśnienie oporne: Gdy ciśnienie krwi jest trudne do opanowania

Bez względu na to, co lekarz przepisze leki w celu leczenia nadciśnienia tętniczego, trzeba dokonać zmian w stylu życia, aby obniżyć ciśnienie krwi.

Lekarz może zalecić kilka zmian w stylu życia, w tym

Jeśli ciśnienie krwi pozostaje jednak wysoka pomimo podjęcia co najmniej trzy różne rodzaje leków wysokie ciśnienie krwi, z których jeden zazwyczaj powinien być diuretyk, może masz nadciśnienie oporne. Osoby, które sterowane wysokie ciśnienie krwi, ale są biorąc cztery rodzaje leków w tym samym czasie, w celu uzyskania tej kontroli również uważa się za odporne na nadciśnienie. Możliwość wtórną przyczynę wysokiego ciśnienia krwi, na ogół należy rozważyć.

Mając na nadciśnienie oporne nie oznacza ciśnienie krwi nigdy nie będzie niższa. W rzeczywistości, jeśli ty i lekarz określić, co kryje się za swoim utrzymującym się wysokim ciśnieniem krwi, istnieje duża szansa, można spełnić swój cel za pomocą leczenia, które jest bardziej skuteczne.

Lekarz lub nadciśnienie specjalista może ocenić, czy leków i dawek, które bierzesz za wysokie ciśnienie krwi są odpowiednie. Być może trzeba będzie dostosowywać leki wymyślić najbardziej efektywne połączenie i dawkach. Dodanie antagonisty aldosteronu, takie jak spironolakton (Aldactone) często prowadzi do kontrolowania nadciśnienia opornego. Niektóre terapie eksperymentalne, takie jak cewnika oparte ablacji nerkowych (unerwienia nerwów współczulnych nerek) i elektrycznej stymulacji baroreceptorów zatok szyjnych są badane.

Ponadto, można lekarz przeglądu leków jesteś zachodzące w innych warunkach. Niektóre leki, pokarmy lub suplementy mogą pogorszyć wysokiego ciśnienia krwi lub zapobiec wysokie ciśnienie krwi leki z działa skutecznie. Bądź otwarty i uczciwy z lekarzem o wszystkich leków lub suplementów podjąć.

Jeśli nie zabrać swoje wysokie ciśnienie krwi leki dokładnie zgodnie z zaleceniami, ciśnienie krwi może zapłacić cenę. Jeśli pominąć dawki, ponieważ nie można sobie pozwolić na leki, bo mają skutki uboczne lub dlatego, że po prostu zapomnij zabrać swoje leki, należy skonsultować się z lekarzem na temat rozwiązań. Nie należy zmieniać leczenia bez wskazówek lekarza.