zabiegi wypadanie włosów i leki

Wypadanie włosów może mieć wpływ tylko skórę głowy lub całego ciała. Może to być wynikiem dziedziczności, zmian hormonalnych, schorzeń lub leków. Każdy – mężczyzn, kobiet i dzieci – może wystąpić wypadanie włosów.

Łysienie zazwyczaj odnosi się do nadmiernego wypadania włosów ze skóry głowy. Dziedziczna utrata włosów wraz z wiekiem jest najczęstszą przyczyną łysienia. Niektórzy ludzie wolą niech ich łysina uruchomić jej przebieg jest leczone i zostały odkryte. Inni mogą to zatuszować z fryzury, makijażu, kapelusze i szaliki. A jeszcze inni wybrać jedną z dostępnych metod leczenia, aby zapobiec dalszej utracie włosów i przywrócić wzrost.

Przed podjęciem leczenia utraty włosów, porozmawiać z lekarzem na temat przyczyn utraty włosów i najlepszych metod leczenia.

utrata włosów może występować w wielu różnych sposobów, w zależności od tego, co jest przyczyną tego. Może pojawić się nagle lub stopniowo i wpływa tylko skórę głowy lub całego ciała. Niektóre typy wypadania włosów są tymczasowe, a inni są trwałe.

Oznaki i objawy wypadania włosów może zawierać

Kiedy udać się do lekarza

Zobacz lekarza, jeśli dziecko lub jesteś zmartwiony utratą włosów i chcesz kontynuować leczenie. Również mówić do lekarza, jeśli zauważy nagły lub niejednolite wypadanie włosów lub więcej niż zwykle, gdy wypadanie włosów czesania lub mycia lub dziecku włosy. Nagła utrata włosów może sygnalizować podstawowy stan chorobowy, który wymaga leczenia.

Historia rodziny (dziedziczność)

Większość ludzi normalnie rzucić 50 do 100 włosów dziennie. Zwykle nie powoduje zauważalnego przerzedzanie włosów na głowie, ponieważ nowe włosy rośnie w tym samym czasie. utratę włosów występuje podczas tego cyklu wzrostu włosów i złuszczania jest zakłócony lub kiedy mieszek włosowy jest zniszczone i zastąpione tkanki bliznowatej.

Dokładne przyczyny łysienia nie mogą być w pełni zrozumiałe, ale zwykle jest związane z jedną lub więcej z następujących czynników

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest dziedziczna stan zwany męski wzór łysienia lub żeńskiej, łysienie. Zazwyczaj występuje stopniowo iw przewidywalnych wzorów – łysiny i łysiny u mężczyzn i przerzedzenie włosów u kobiet.

Dziedziczenie wpływa również wiek, w którym zaczynają tracić włosy, tempo utraty włosów i zakres łysienia. Łysienie typu występuje najczęściej u mężczyzn i może rozpocząć się już w okresie dojrzewania. Ten typ łysienia może obejmować zarówno przerzedzenie włosów i miniaturyzacji (włosy stają się miękkie, delikatne i krótkie).

Zmiany hormonalne i schorzenia

Różnorodność warunków może powodować wypadanie włosów, w tym

utrata włosów może być wywołane przez leki stosowane w przypadku raka, zapalenie stawów, depresja, choroby serca, nadciśnienie i kontroli urodzeń. Spożycie zbyt dużej ilości witaminy A może powodować wypadanie włosów, jak również.

utrata włosów może również wynikać z

Wiele czynników może zwiększyć ryzyko wypadania włosów, w tym

Jesteś prawdopodobnie pierwszy wprowadzają swoje obawy do wiadomości lekarza rodzinnego. On lub ona może skierować pacjenta do lekarza, który specjalizuje się w leczeniu chorób skóry (dermatolog).

leki

Twój czas z lekarzem jest ograniczony, więc przygotowuje listę pytań pomogą Ci w pełni wykorzystać swój czas razem. Lista pytań od najważniejszych do najmniej ważnych w przypadku skończy się czas. Na wypadanie włosów, kilka podstawowych pytań do lekarza to

Lekarz może zadać Ci kilka pytań. Będąc gotowi odpowiedzieć może zastrzec sobie czas, aby przejść przez wszystkie punkty chcesz spędzić więcej czasu. Lekarz może poprosić

Przed dokonaniem diagnozy, lekarz może dać badanie lekarskie i poprosić o swojej historii medycznej i historii rodziny. On lub ona może również wykonać testy, takie jak następujące

Skuteczne leczenie niektórych typów utraty włosów są dostępne. Ale niektóre utrata włosów jest trwały. W pewnych warunkach, takich jak niejednolity łysienie, włosy mogą odrosnąć bez leczenia w ciągu roku.

Zabiegi na wypadanie włosów to leki, zabiegi chirurgiczne, terapię laserową, a peruki i treski. Lekarz może zaproponować połączenie tych metod w celu uzyskania jak najlepszych wyników.

Cele leczenia są w celu promowania wzrostu włosów, wypadanie włosów powolne lub ukryć wypadanie włosów.

Inne przyczyny wypadania włosów

Jeśli wypadanie włosów jest spowodowane przez choroby podstawowej, leczenie tej choroby będzie konieczne. Może to obejmować leki zmniejszające stan zapalny i tłumić układ odpornościowy, takie jak prednizon. W przypadku niektórych leków powoduje wypadanie włosów, lekarz może zalecić, aby zaprzestać używania go przez co najmniej trzy miesiące.

Leki dostępne są w leczeniu łysienia typu. Dwa leki zatwierdzone przez Food and Drug Administration (FDA) do leczenia utraty włosów są

Co możesz zrobić

Minoxidil (Rogaine). Minoxidil jest over-the-counter ciecz lub pianki, które wcierać skórę głowy dwa razy dziennie rosną włosy i zapobiec dalszej utracie włosów. Może być stosowany przez kobiety i mężczyzn. Dzięki tej obróbce, niektórzy ludzie doświadczają odrastanie włosów, wolniejsze tempo utraty włosów lub obu. Efekt szczyty na 16 tygodni i trzeba zachować stosowania leku w celu zachowania korzyści.

Możliwe skutki uboczne obejmują podrażnienia skóry głowy, niechcianych wzrost włosów na przyległej skóry twarzy i rąk oraz szybkie bicie serca (tachykardia).

Finasteryd (Propecia). Ten lek na receptę jest dostępna tylko dla mężczyzn. Zajęło codziennie w formie tabletek. Wielu mężczyzn przyjmujących finasteryd wystąpić spowolnienie utraty włosów, a niektóre mogą wykazywać wzrost nowych włosów. Musisz zachować biorąc go w celu zachowania korzyści.

Rzadkie działania niepożądane obejmują finasteryd zmniejsza się popęd płciowy i funkcji seksualnych i zwiększone ryzyko zachorowania na raka prostaty. Kobiety, które są lub mogą być w ciąży trzeba unikać dotykania pokruszonych lub przełamanych tabletek.

W najbardziej powszechnym typem trwałej utraty włosów, tylko czubek głowy jest naruszona. Przeszczep włosów czy operacja przywracania może sprawić, że większość włosów zostało.

Podczas tego zabiegu chirurg usuwa drobne korki skóry, z których każda zawiera kilka włosków, z tyłu lub po bokach swojej głowy. On lub ona następnie wszczepia zatyczki do łysych odcinkach swojej głowy. Możesz zostać poproszony o leki wypadanie włosów przed i po zabiegu w celu poprawy wyników.

Czego można oczekiwać od lekarza

Procedury chirurgiczne w leczeniu łysienia są drogie i mogą być bolesne. Możliwe zagrożenia obejmują infekcje i blizny.

Można spróbować perukę lub hairpiece jako alternatywa dla leczenia lub gdy pacjent nie reaguje na leczenie. Może być stosowany do pokrycia stałe bądź tymczasowe wypadanie włosów. Jakość, naturalnie wyglądających peruki i treski są dostępne.

Jeśli wypadanie włosów jest spowodowane stanem chorobowym, koszt peruki może być objęte ubezpieczeniem. Musisz receptę na perukę z lekarzem.

Jeśli inaczej dobrze odżywiona, biorąc suplementy nie wykazano, aby być pomocnym.

Lek

Chirurgia

Niektóre badania donoszą, że niejednolite wypadanie włosów spowodowane przez łysienie plackowate może być wspomagany przez olejku lawendowego w połączeniu z olejami z tymianku, rozmarynu i drzewa cedrowego. Konieczne są dalsze badania.

Peruki i treski

Te wskazówki mogą pomóc uniknąć można zapobiec rodzajów łysienia

wizyty u lekarza