Zabiegi zgorzel i narkotyki

Tkanka, która została uszkodzona przez zgorzel nie można zapisać, ale można było podjąć kroki w celu zapobieżenia gangrenę z postępuje. Zabiegi te obejmują

Chirurgia. Lekarz usuwa martwą tkankę, która pomaga zatrzymać gangrenę rozprzestrzenianiu się i pozwala leczyć zdrowa tkanka. Jeśli to możliwe, lekarz może naprawić uszkodzone lub chore naczynia krwionośne w celu zwiększenia przepływu krwi do obszaru dotkniętego.

Perspektywy

Przeszczepu skóry jest rodzajem chirurgii, które mogą być używane do naprawy uszkodzeń skóry spowodowanych przez zgorzel. Podczas przeszczepu skóry, lekarz usuwa zdrowej skóry z innej części ciała – zwykle miejsce ukrytego przez ubranie – i ostrożnie rozprzestrzenia się na obszarze zagrożonym.

Zdrowa skóra może być utrzymywany w miejscu przez opatrunek lub kilka małych oczek. Przeszczep skóry może być wykonane tylko wtedy, gdy odpowiedni dopływ krwi został przywrócony do uszkodzonej skóry.

W ciężkich przypadkach zgorzel uszkodzonej części ciała, taki jak palec, palca lub ramienia, konieczne może być usunięty chirurgicznie (amputacji). W niektórych przypadkach, może być później wyposażony w sztuczną kończyną (protezy).

Hiperbarycznej terapii tlenowej. Poza antybiotykami i operacji hiperbaryczna terapia tlenowa może być również stosowany do leczenia zgorzeli. Pod zwiększonym ciśnieniem i zwiększonej zawartości tlenu, krew jest w stanie przenosić większe ilości tlenu. Krew bogata w tlen hamuje wzrost bakterii, które rozwijają się w nieobecności tlenu i pomaga zainfekowane rany goją się łatwo.

W tego typu terapii, będzie znajdować się w specjalnej komorze, która składa się zazwyczaj z wyściełanym stole, który przesuwa się w sposób jasny plastikowej rurki. Komora jest czystym tlenem pod ciśnieniem, a ciśnienie w komorze będzie powoli wzrastała do około dwóch i pół raza normalnego ciśnienia atmosferycznego.

Tlenoterapii hiperbarycznej w zgorzeli gazowej zwykle trwa około 90 minut. Konieczne może być od dwóch do trzech zabiegów dziennie.

Inne metody leczenia zgorzeli mogą obejmować leczenie podtrzymujące, w tym płynów, substancji odżywczych i leków przeciwbólowych do łagodzenia dyskomfortu.

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie, którzy mają suchą gangrenę mają największe szanse na całkowite wyleczenie, ponieważ sucha zgorzel nie powoduje infekcji bakteryjnej i rozprzestrzenia się wolniej niż robić inne rodzaje gangreny. Jednak, gdy zgorzel spowodowane przez zakażenie jest rozpoznawana i szybko leczone, szanse na wyleczenie są dobre.