zaburzenie dysocjacyjne tożsamości (multiple zaburzenia osobowości): objawy, objawy, leczenie

zaburzenie dysocjacyjne tożsamości (poprzednio znany jako stwardnienie zaburzenia osobowości) jest uważana za efekt ciężkiej traumy we wczesnym dzieciństwie, zwykle ekstremalnych, powtarzające się przemocy fizycznej, seksualnej lub emocjonalnej.

Większość z nas doświadczyła łagodne dysocjacji, która jest jak na jawie lub gubię się w tej chwili w trakcie pracy nad projektem. Jednak zaburzenie dysocjacyjne tożsamości jest ciężką postacią dysocjacji procesem umysłowym, które wytwarza brak połączenia w myśli danej osoby, wspomnienia, uczucia, działania lub poczucie tożsamości. zaburzenie dysocjacyjne tożsamości uważa się, że wywodzą się z traumy doświadczanej przez osoby z zaburzeniem. Dysocjacyjne aspekt jest uważany za mechanizm radzenia sobie – osoba dosłownie dystansuje się od sytuacji lub doświadczenia, że ​​jest zbyt gwałtowne, pourazowe lub bolesne przyswoić jego świadomej jaźni.

Można zastanawiać się, czy zaburzenia dysocjacyjne tożsamości jest prawdziwe. Po tym wszystkim, zrozumienie rozwoju wielu osobistości jest trudne, nawet dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Sama diagnoza pozostaje kontrowersje wśród specjalistów od zdrowia psychicznego, a niektórzy eksperci wierząc, że jest to naprawdę jest “pochodną” zjawisko innego problemu psychiatrycznego, takich jak pogranicznym zaburzeniem osobowości lub produktu głębokich trudności w radzeniu sobie zdolności lub naprężenia związane, jak ludzie tworzą ufając emocjonalnych relacji z innymi.

Inne rodzaje zaburzeń dysocjacyjnych zdefiniowane w DSM-5, głównego podręcznika psychiatrii stosowany do klasyfikacji chorób psychicznych, to dysocjacyjne amnezję (z “dysocjacyjne fugi” obecnie traktowane jako podtyp dysocjacyjne amnezji, zamiast własnej diagnozy) i depersonalizacji / zaburzenie DEREALIZACJA.

zaburzenie dysocjacyjne tożsamości charakteryzuje się obecnością dwóch lub więcej odrębnych lub dzielonych tożsamości lub stanów osobowości, które ciągle mają władzę nad zachowaniem danej osoby. Zaburzenie dysocjacyjne tożsamości Z, istnieje również niezdolność przypomnieć podstawowe informacje osobowe, które jest zbyt daleko idący należy tłumaczyć jako zwykłego zapomnienia. Zaburzenie dysocjacyjne tożsamości ze istnieją również bardzo wyraźne różnice pamięci, które mają różną długość z osobą na rozdwojenie jaźni.

W “zmienia” lub różne tożsamości mają własny wiek, płeć czy rasę. Każdy z nich ma swoje własne postawy, gesty i wyraźny sposób mówienia. Czasami zmienia się urojone peopl; czasami są zwierzęta. Ponieważ każda osobowość ujawnia się i kontroluje zachowania i myśli osobników “, nazywa się” przełączania “. Przełączanie może trwać sekundy minut do dni. Gdy pod wpływem hipnozy, różne “zmienia” danej osoby lub tożsamości mogą być bardzo wrażliwe na żądania terapeuty.

s nową serię e-mail na diagnozowania, leczenia i życia z zaburzeniami jedzenia binge