zaburzenie pozorowane

zaburzenie pozorowane jest poważnym zaburzeniem psychicznym, w którym ktoś oszukuje innych, pojawiając się chory, by celowo zachorowania, lub samookaleczenia. Sztucznego objawy zaburzenia mogą wahać się od łagodnego (lekka przesada objawów) do ciężkiej (wcześniej zwany syndrom Munchausena). Osoba ta może dokonać się objawy lub nawet manipulować przy testach medycznych przekonać innych, że leczenie, takie jak chirurgia wysokiego ryzyka, jest potrzebne.

Sztucznego zaburzenie nie jest taka sama, jak wynalezienie problemy zdrowotne dla praktycznych korzyści, takie jak wychodzi z pracy lub wygranej pozew. Chociaż ludzie z zaburzeniami sztucznego wiedzą, że są przyczyną ich objawy lub choroby, nie może zrozumieć przyczyny ich zachowania.

zaburzenie pozorowane jest tajemnicze i trudne do wyleczenia. Jednak pomoc medyczna i psychologiczna są krytyczne dla zapobiegania poważnych obrażeń, a nawet śmierci spowodowanej przez samookaleczenia typowe dla tej choroby.

Sztucznego objawy zaburzenia polegają naśladowanie lub produkcji choroby lub urazu. Ludzie zadają sobie wiele trudu, aby uniknąć odkrycia ich oszustwa, więc może być trudno zrozumieć, że ich objawy są rzeczywiście częścią poważnych zaburzeń psychicznych.

zaburzenie pozorowane nałożone na siebie (wcześniej zwanej Zastępczy zespół Münchhausena) jest wtedy, gdy ktoś sprawia, że ​​inna osoba chora, wymagająca pomocy medycznej. Zazwyczaj wiąże się to z rodzicem pokrzywdzenie dziecko. Ta forma krzywdzenia dzieci można umieścić dziecko w poważnym niebezpieczeństwem zranienia lub zbędnego opieki medycznej.

Jak osoby z zaburzeniami sztucznego fałszywe choroby

Sztucznego oznaki zaburzenia i objawy mogą obejmować

Kiedy udać się do lekarza

Ponieważ ludzie z sztucznego zaburzenia stać się ekspertami w udawanie objawów i chorób lub zadając prawdziwych obrażeń na siebie, może to być trudne dla lekarzy i bliskich, aby wiedzieć, czy choroby są prawdziwe, czy nie.

Osoby z zaburzeniami sztucznego uzupełnić lub spowodować objawy choroby na kilka sposobów, takich jak:

Osoby z zaburzeniami sztucznego może być w pełni świadomi ryzyka obrażeń lub nawet śmierci w wyniku samookaleczenia lub leczenia poszukują. Mimo to, nie są w stanie kontrolować ich zachowania kompulsywne i jest mało prawdopodobne, aby szukać pomocy. Nawet w obliczu dowodów – takich jak taśmy wideo – że są one przyczyną ich choroby, często zaprzeczyć i odmówić pomocy psychiatrycznej.

Jeśli uważasz, że ktoś bliski może być przesadza albo udaje problemy zdrowotne, może przyczynić się do próby łagodnego rozmowę o swoich obawach. Staraj się unikać gniew, osąd lub konfrontacji. Oferujemy wsparcie i opiekę, a jeśli to możliwe, pomóc w znalezieniu leczenia.

Co możesz zrobić

Jeśli twój ukochany powoduje szkody z winy własnej lub usiłuje popełnić samobójstwo, udać się do lekarza lub pogotowie ratunkowe lub, jeśli można to zrobić bezpiecznie, weź go do izby przyjęć natychmiast.

Przyczyną zaburzenia sztucznego jest znane. Jednak ludzie z tym zaburzeniem może doświadczyli ciężkiej choroby, kiedy byli młodzi i może być emocjonalnie i fizycznie nadużywane.

Kilka czynników może zwiększać ryzyko rozwoju zaburzenia sztucznego, w tym

zaburzenie pozorowane jest uważana za rzadkie, ale nie wiadomo, ile osób ma zaburzenia. Niektórzy używają fałszywych nazwisk, aby uniknąć wykrycia, jakąś wizytę wiele różnych szpitali i lekarzy, a niektórzy nigdy nie dowiedział się – z których wszystkie sprawiają, że trudno dokonać wiarygodnego oszacowania.

Osoby z zaburzeniami sztucznego są gotowi ryzykować życie, by być postrzegane jako chore. Oni często mają inne zaburzenia psychiczne, jak również. W rezultacie, napotykają wiele możliwych komplikacji, włącznie

Czego można oczekiwać od lekarza

Osoba z zaburzeniem sztucznego może najpierw otrzymać opiekę dla tego stanu, gdy służby zdrowia budzi obawy, że problemy psychologiczne mogą być czynnikiem w chorobie. Jeśli twój ukochany ma objawy sugerujące zaburzenia sztucznego, jego lub jej dostawcy mogą kontaktować się z wyprzedzeniem, aby porozmawiać o swojej ukochanej historii zdrowia.

Jeśli uważasz, że bliska osoba może mieć zaburzenia sztucznego, skontaktuj jego lub jej dostawcy i rozpocząć rozmowę siebie. Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się do tej rozmowy.

Aby przygotować się, zanotuj

Na zaburzenia sztucznego, niektóre pytania zadać lekarz m.in.

Lekarz może zadać Ci kilka pytań, w tym

Diagnozowanie zaburzeń sztucznego jest często bardzo trudne. Osoby z zaburzeniami sztucznego są ekspertami w udawać wiele różnych chorób i dolegliwości. I często mają realne, a nawet zagrażających życiu schorzeń, mimo że warunki te mogą być samookaleczenia.

Użycie przez osoby z wielu pracowników służby zdrowia i szpitali, z użyciem fałszywego nazwiska i przepisów dotyczących prywatności i poufności może spowodować gromadzenie informacji na temat wcześniejszych doświadczeń medycznych trudne lub nawet niemożliwe.

Służby zdrowia może podejrzewać zaburzenia sztucznego, gdy

Aby pomóc ustalić, czy ktoś ma zaburzenia sztucznego, zapewniające zdrowie psychiczne przeprowadzić szczegółowy wywiad i przeprowadzić testy dla możliwych problemów fizycznych.

Aby być zdiagnozowane z chorobą sztucznego, osoba musi spełniać kryteria określone w Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (DSM-5), opublikowanych przez American Psychiatric Association. Kryteria DSM na zaburzenia sztucznego (wcześniej, gdy ciężkie, zwany syndrom Munchausena) m.in.

Kryteria DSM na zaburzenia sztucznego nałożonej na innym (wcześniej zwanej Zastępczy zespół Münchhausena) m.in.

Leczenie zaburzeń sztucznego jest często trudne, i nie są standardowymi sposobami leczenia. Ponieważ ludzie z zaburzeniami sztucznego chcą być w roli chorego, są często niechętnie zgłaszają się na leczenie tego zaburzenia. Jednakże, jeśli podejdzie się w łagodnym, bez dokonywania oceny sposobu, osoba z zaburzeniami sztucznego mogą uzgodnić być traktowany przez dostawcę psychicznego zdrowia.

Bezpośrednie oskarżenia zaburzeń sztucznego może sprawić, że osoby dotknięte zły i obronna, powodując u niego lub niej nagle koniec relacji z dostawcą opieki zdrowotnej lub szpitala i szuka pomocy gdzie indziej. Więc usługodawca opieki zdrowotnej może próbować stworzyć “out”, które części zamienne ukochanej upokorzenia przyznając się do objawów udaje.

Na przykład, służby zdrowia mogą uspokoić ukochaną osobą, która nie mając wyjaśnienie objawów medycznych jest stresujące i sugerują, że stres może w rzeczywistości być odpowiedzialny za niektóre dolegliwości fizyczne. Albo, dostawca może poprosić ukochaną osobą zgodzić, że jeśli kolejne jeden lub dwa zabiegi medyczne nie działają, będą wspólnie przeanalizować pomysł, że może być psychologiczne przyczyną choroby. Tak czy inaczej, dostawca będzie starał się unikać ukochanej ku opiece z dostawcą psychicznego zdrowia.

Leczenie często koncentruje się na zarządzaniu stanu, zamiast próbować go leczyć. Leczenie obejmuje zazwyczaj terapię rozmów (psychoterapia) i zachowanie poradnictwo. Jeśli to możliwe, terapia rodzinna może być również sugerowane.

Leki mogą być stosowane do leczenia innych zaburzeń psychicznych, które także są obecne, takich jak depresja i niepokój. W ciężkich przypadkach hospitalizacji czasowe może być konieczne.

Oprócz profesjonalnego leczenia, te wskazówki mogą pomóc ludziom, którzy mają zaburzenia sztucznego

Ponieważ przyczyną zaburzeń sztucznego nie jest znana, nie ma aktualnie żadnego znanego sposobu, aby temu zapobiec. Wczesne rozpoznanie i leczenie zaburzeń sztucznego może pomóc uniknąć zbędnych i potencjalnie niebezpiecznych badań i leczenia.

wizyty u lekarza