zapalenia wątroby typu b Podręcznik – przyczyny, objawy i metody leczenia

Co to jest?

Wirusowe zapalenie wątroby typu jest zapalenie wątroby. Wirusowe zapalenie wątroby typu B jest hepatitis spowodowane przez wirus zapalenia wątroby typu B .; Wirus zapalenia wątroby typu B rozprzestrzenia się przez kontakt z zakażoną krwią. Konkretnie, wirusowemu zapaleniu wątroby typu B może być rozłożona na drugą stronę; Bezpośredni kontakt z krwią zakażonej osoby; Niezabezpieczone aktywności seksualnej z osobą zakażoną; Udostępnianie Igła wśród osób zażywających narkotyki dożylnie; Dzielenie się brzytwy i inne rzeczy osobiste z zakażoną osobą; Jest przebity lub tatuażem z instrumentami skażonych; transfuzje krwi (bardzo rzadkie w Stanach Zjednoczonych ze względu na poprawę testów); Poród, gdy wirus jest przekazywana z matki na dziecko

objawy

Początkowe objawy ostrego zapalenia wątroby typu B są różne. Mogą one obejmować; Utrata apetytu; Nudności; Wymioty; Zmęczenie; Bół głowy; Gorączka; świąd; Utrata masy ciała; Ból brzucha; Zaburzenia snu; Utrata popędu seksualnego

Diagnoza

Lekarz będzie zapytać o ewentualne narażenie na zapalenie wątroby typu B. Obejmuje to wszelkie nielegalne stosowanie narkotyków lub niezabezpieczoną aktywność seksualną. Lekarz zbada skórę, oczy i brzucha w poszukiwaniu dowodów na nagromadzenie płynu. On lub ona oszacować wielkość wątroby.

Jak długo to trwa?

Większość ludzi odzyskać z ostrego zakażenia w ciągu 3 miesięcy. W tym czasie ludzie mogą czuć się dobrze. Ale może to trwać do 4 miesięcy przed wirusem zapalenia wątroby typu B nie jest już wykrywana we krwi.

Jak uniknąć tego stan zdrowia

Można zapobiec zakażeniu wirusowym zapaleniem wątroby typu B poprzez unikanie ekspozycji na wirusa

Jak leczyć to schorzenie

Nie ma lekarstwa na ostre wirusowe zapalenie wątroby typu B. raczej zabieg ma na celu zmniejszenie ilości wirusa w organizmie, oraz łagodzenie stanów zapalnych, które powodują objawy.

Kiedy wizyta u lekarza

Zadzwoń do lekarza, jeśli wystąpią objawy zapalenia wątroby typu B. Do ciężkich objawów może wymagać leczenia szpitalnego.

Rokowanie

Zespół ostrej niewydolności wątroby typu B może występować w małej liczbie przypadków, i mogą czasami prowadzić do zgonu.