zmęczenie oczu

Zmęczenie oczu jest częstą chorobą, która występuje, gdy twoje oczy męczą się z intensywnego użytkowania, takich jak podczas jazdy na długich dystansach lub patrząc na ekranach komputerów i innych urządzeń cyfrowych.

Zmęczenie oczu może być denerwujące. Ale zwykle nie jest poważny i odchodzi kiedy odpocząć oczy lub podjąć inne kroki, aby zmniejszyć swoje dolegliwości oczu. W niektórych przypadkach objawy i symptomy zmęczenia oczu mogą wskazywać na towarzyszącą chorobą oczu, która wymaga leczenia.

oznaki i objawy to zmęczenie oczu

Zobacz lekarzowi kroków samoopieki nie zwalniają swoje zmęczenie oczu.

Najczęstsze przyczyny zmęczenia oczu obejmują

Kiedy udać się do lekarza

Szersze zastosowanie komputerami i innymi urządzeniami cyfrowymi jest jedną z najczęstszych przyczyn zmęczenie oczu. Amerykańskie Stowarzyszenie Optometric nazywa ten syndrom widzenia komputerowego lub innego cyfrowego zmęczenie oczu. Ludzie, którzy patrzą na ekranach dwóch lub więcej godzin w rzędzie codziennie są na największe ryzyko wystąpienia tej choroby.

zastosowanie komputerów

Szczepy korzystania z komputera oczy bardziej niż czytanie materiał do drukowania, ponieważ ludzie mają tendencję do

W niektórych przypadkach, istnienie problemu oka, takich jak zaburzenia równowagi mięśniowej oczu lub niewyrównaną wizji, może wywołać lub zaostrzyć komputera zmęczenie oczu.

Niektóre inne czynniki, które mogą sprawić, że stan zdrowia m.in.

Zmęczenie oczu nie ma poważne lub długotrwałe konsekwencje, ale to może być obciążająca i nieprzyjemne. Może sprawić, że jesteś zmęczony i zmniejsza zdolność koncentracji.

Co możesz zrobić

Jeśli podrażnienie oczu, bóle głowy lub wizji zmian, które nie poprawiają się z self-care, umówić się z lekarzem.

Oto kilka informacji, które pomogą Ci przygotować się do wizyty.

Na zmęczenie oczu, kilka podstawowych pytań do lekarza to

Lekarz może zadać szereg pytań, takich jak

Twój okulista zada pytania na temat czynników, które mogłyby być przyczyną objawów. On lub ona przeprowadzić egzamin oka, w tym badania wzroku.

Czego można oczekiwać od lekarza

Generalnie leczenie przemęczenie wzroku składa się z wprowadzeniem zmian w swoich codziennych przyzwyczajeń lub środowisku. Niektórzy ludzie mogą wymagać leczenia na towarzyszącą chorobą oczu.

Dla niektórych osób noszących okulary, które są przewidziane do konkretnych działań, takich jak przy użyciu komputera lub czytania, pomaga zmniejszyć zmęczenie oczu. Lekarz może zasugerować, że robisz regularne ćwiczenia oczu, aby twoje oczy skupić się na różnych dystansach.

Rozważ te wskazówki, aby zapobiec lub zmniejszyć zmęczenie oczu.

Dostosuj oświetlenie. Podczas oglądania telewizji, może być łatwiej na oczy, jeśli trzymać w pokoju cicho świeci

Podczas czytania materiałów drukowanych, czyli bliską pracę, spróbuj umieścić źródło światła za sobą i skierować światło na swojej stronie lub zadania. Jeśli czytasz przy biurku, należy zacieniony światła umieszczone przed sobą. Cień będzie utrzymywać światło świeci bezpośrednio w oczy.

Za pomocą sztucznych łez. Over-the-counter sztuczne łzy mogą pomóc w zapobieganiu i przerywaniu suchość oczu. Używaj ich nawet wtedy, gdy twoje oczy czuję się dobrze, aby utrzymać je dobrze nasmarowane i zapobiegania nawrotom objawów.

Wskazówki dotyczące pracy z komputerem

Lekarz może zasugerować, która spada może być dla Ciebie najlepszy. Smarowania krople, które nie zawierają środków konserwujących może być stosowany tak często, jak to konieczne. Jeżeli krople których używasz zawierają konserwantów, nie używać ich więcej niż cztery razy dziennie. Unikać eyedrops za pomocą zmywacza zaczerwienienie, ponieważ mogą one pogorszyć objawy suchego oka.

Wybierz odpowiedni dla Ciebie okularów. Jeśli potrzebujesz okularów lub kontaktów i pracy przy komputerze, należy rozważyć inwestowanie w okularów lub soczewek kontaktowych przeznaczonych specjalnie do pracy przy komputerze. Poproś swojego optyka o powłok soczewek i odcieni, które mogą pomóc też.

Jeśli jeździsz na długich dystansach, należy rozważyć noszenie okularów soczewki polaryzacyjne i ochrony UV.

Zastosowanie komputerów jest częstą przyczyną zmęczenia wzroku. Jeśli pracujesz przy biurku i korzystania z komputera, te kroki samoopieki może pomóc trochę szczepu off oczu.

Niektóre objawy zmęczenia oczu może być zastąpiony przez produkty naturalne, takie jak olej z ryb (kwasy tłuszczowe omega-3) oraz borówka, ale konieczne są dalsze badania. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli bierzesz pod uwagę suplementy, aby pomóc złagodzić swoje oznaki i objawy.

wizyty u lekarza